Çocuklar Örnek Oldu, Sürücülerden Beğeni Topladı

HAVVA DEMİR/
Türkiye genelinde başlatılan yayalar ile ilgili Emniyet Müdürlükleri ve Jandarma Trafik Birimleri yayalar için güven bölgesi oluşturuyor.
“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile yola çıkılan yayaların güvenliği konusunda Çocuklar, polisler ve jandarma ekipleri trafik denetimi yapıyor. Anamur Ortaokulu önünde yapılan denetimlerde sürücüler Yaya Güvenliği konusunda öğrenciler tarafından uyarılıyor. Yapılan denetime Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin ve Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ta katkı sağladı. Araçlar durdurularak şoförler yaya geçitleri konusunda bilgilendirildi.
“Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz”
Yaya geçitinde nöbet tutan öğrenciler ve polisler birlikte yayaların güvenliğini sağlayarak sürücüleri verdikleri broşürler ve anlatımlarla bilgilendirdiler.
Yaya önceliğinin yaşam önceliğine eş değer olduğunu, yaya ölümlü kazaların en aza indirilmesi, sağlıklı ve güvenli bir trafik akışının sağlanması, yayaların trafikte önceliğe sahip olduğu öğrenciler tarafından sürücülere anlatıldı.
Yaya kurallarına uyulmadığı takdirde Karayolu Trafik kanunun 74. Maddesi gereğince Trafik İdari Para Cezası uygulandığını vurgulayan öğrenciler sürücülerden tam not aldılar.
Bu içerik 300 kez izlendi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin sahiline köpek atık istasyonları kuruldu
Mersin sahiline köpek atık istasyonları kuruldu
Kırsal mahalle buluşmalarının 10'uncusu Kızılkaya'da yapıldı
Kırsal mahalle buluşmalarının 10'uncusu Kızılkaya'da yapıldı