Celal Çetin Halk kendinin nasıl yönetilmesini istiyorsa Halk o insanı seçebiliyor
Halk kendinin nasıl yönetilmesini  istiyorsa Halk o insanı seçebiliyor
Celal Çetin

Halk kendinin nasıl yönetilmesini istiyorsa Halk o insanı seçebiliyor

Bu içerik 126 kez okundu.

İşte geldik bu günlere 5 yıl bitiyor, yine tekrar ilçemizde illerimizde Belediye Başkan adaylarını seçeceğiz, Talip olan Belediye Başkan adaylarına halk demiyorki senin Projen nedir diye sormuyor, onlarda ağızlarına gelen laf kalabalığı ile şunları yapacağım diyor ve broşür dağıtıyorlar.
Halk demiyorki Sn , Başkan adayımız siz göreve başladığınız zaman Anamur için 5 yıllık programınız nedir demiyor, siz evi olmayan çalışan resmi kurumlardaki dar gelirli memurlara konut yapacakmısınız veya dar gelirli vatandaşlara maliyetine konut yapmayı düşünüyormusunuz demiyorlar. 
Caddeler sokaklar motorlu taşıtlarla dolup taşıyor, bu durum için projeniz nedir, Toprak altı zeminlere otogar yapıp o otogarda yağlama yıkama işlerini yapan tesis kurmayı ilçenin her alanında düşünüyormusunuz diye Başkan adaylarına sorulmuyor; seçilen adaylarda 5 yıl o koltuğu meşgul ediyor.
Demiyorki başkan adayım siz bizim karnımızı doyurduğumuz ekmek tesisi yapıp ekmeği paketleme yapacakmısınız  diye sorulmuyor, ekmek dolapları akşam saatlerine kadar binlerce el ekmeği karıştırıyor, bunun yanısıra Anamur ilçesine belirli yerlere halkın yorulmayacağı şekilde ekmek büfeleri kuracakmısınız denmiyor.
Halkın kullanım alanı olan belirli cadde güzergahlarına sayın Başkan adayımız güzel görünümlü tuvalet yapacakmısınız diye sorulmuyor, bu tuvaletlerin yanına bir suyu temin eden buzdolabı koyarmısınız diye sorulmuyor.
Sanayileşme konusunda süt imalatı ile ilgili bir tesis kuracakmısınız, portakal limon suyu imal edilen bir tesis kuracakmısınız, çilekle ilgili bir meysu tesisi kuracakmısınız diye sorulmuyor.
Buna benzer projeler yapılması için bu sayılanlar 5 yıllık programa dahil edilip, geri kalan yapılamayan projelerin gerçekleştirilmesi öncelikli ve öncelikli olmayan projeler olarak 5 yıl sonuna bırakabilir, zaten halk o zman mevcut Belediye Başkanına güvenir, yine oyunu o Başkana verir.
Kentlerde işsizlik bu tip projelerle önlenir, evine ekmek götüremiyenler evlerine ekmek götürmeyi sağlayabilirler , halkın bu konuda duyarlı olması dileğiyle...
Ne mutlu Türküm Diyene.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması