Atatürk’ü Tanımanın Önemi
Celal Çetin

Atatürk’ü Tanımanın Önemi

Bu içerik 301 kez okundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihin içinde, Türk milletinin kurtuluş savaşını yürütmüş ve batı burcuvasının, Anadolu topraklarındaki, sömürü düzenini sağlamak isteyenlerin emellerine ulaşmalarını engelleyen ve dur diyen, Türk milletinin, milli bir lideridir.
Atatürk Anadoludaki sömürü düzenini sağlamak isteyen batı burcuvasını yenilgiye uğratmış, çağdaş bir insan ve gerçek bir devrimcidir, Atatürk Devletcilik ilkesini ve ulusal bağımsızlığını güven altına almış, Devleti faiz yükünden kurtaran, bölgeler arası dengesizliklerin giderilmesinde imkanlar yaratmış, toplumsal gelişimin dengelenmesini ve ekonomik ilerlemeye özen göstererek katkı yapmıştır.
Çağdaş Atatürkçülük dendiği zaman, devamlı yenilikler üzeinde devrimciliği gerektirir, Atatürk Bağımsızlık savaşçısı büyük bir Devlet adamıdır, Atatürk'ü tanımak ve anlamak Atatürkçülüğü anlamakla başlar, Atatürkçü gerektiği şekilde anlamaya yönelenlerin sayısı arttıkça, günümüz Türkiye olma şansı büyük çapta artar.
Atatürk'ü tanıyan ve anlayanların ilk önce Atatürk üzerinde birleşmesi, keyfice yapılan anlayışların ortadan kaldırılması, aklın, gerçeklerin, bilimin, ışığında bir Atatürk anlayışı kafalarda hakim olması gerekir ve olmalıdır.
Atatürkçülüğün gereklerini bilen ve sorumluluklarını yerine getirenler olduğu sürece, Türkiye geleceğin Türkiyesi olacaktır, Atatürk ve Atatürk devrimleri bana göre halen anlaşılmış değildir, Atatürk devrimleri ve Atatürk tanınmış ve anlaşılmış olsa Varisi olduğu Cumhuriyet Halk partisi bu güne kadar iktidan olurdu, çünkü Atatürk devrimciliği, çağdaş uygarlığın çiçekler verici, bahçe toprağının verimini ve güneşli barış dolu yolunu açar.
Bu nedenle çağdaş uygarlığın yolunu açan Atatürk devrimciliği üzerinde kafa yormayarak, Atatürk'ün çizgisi nerelere kadar gidiyor, o giden yolda kafa yormayarak gidildiği taktirde ekonomik politika ve eğitim ve öğretim politikası, birkaç yıl içerisinde varlığını sürdüremez.
Onun içindirdiki cumhuriyet değerlerine yakışan Atatürk'ün uyguladığı ekonomik, kültürel ve eğitim ve öğretim politikasının uygulanmasına geri dönülmesi halinde toplum refah düzene kavuşarak, gençlerin aydın kafası ile Türkiye çağdaş ve uygarlık düzenine kavuşması sağlanacaktır.
Ben Atatürkçüyüm demeyle Atatürkçü olunmaz, Atatürkçülük kuveyi milliye ruhu ile olur Atatürkçlük, bıraktığı değerlerin var edilmesi ile sağlanır, çizgi be yol budur.
Türkiye'de vatandaşların %80 ni Atatürkçü ve bunlar Atatürk'ün partisine oy vermiyorlar, burda bir yanlış var o yanlış bulunduğu takdirde işte o zaman o parti hangisi olursa olsun her zaman iktidar olur, işte bu nedenle CHP.si iktidar olamıyor.
Toplumda bu durumu herkese arzdip dikkatlerine sunuyorum, herkese selamlarımı sunarken .
(Ne mutlu Türküm diyene)

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kullandığı traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti
Kullandığı traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti
Kaymakam Ünal, muhtarların mahalleleri için web sitesi kurmasını istedi
Kaymakam Ünal, muhtarların mahalleleri için web sitesi kurmasını istedi