Advert
Advert Advert Advert Advert Advert
Ne Virüs Ne De Savaş; Dünya Mutasyonda
Mevlana Mermi

Ne Virüs Ne De Savaş; Dünya Mutasyonda

Bu içerik 8627 kez okundu.

Dünyayı kasıp kavuran ve hala devam etmekte olan, gözle görülemeyen küçücük bir virüs. İnsanların hayatını almaya devam ederken salgınlar da devam ediyor ve hala ‘Bana bir şey olmaz diyen vatandaşlar’ sokaklarda geziyor. Hiç sokağa çıkmayan insan nedense sokakta fink atıyor.

Önlemler alındı, testler yapıldı, stoklar yapıldı. İkinci Dünya savaşından sonra Dünyayı öylesine etkileyen bu Korona Virüsü insanların hem korkuları hem de yüzleştikleri bir gerçek oldu ama gel görelim ki insanlar kendilerine acaba şu soruyu soruyor mu? Virüs değil de savaş çıksaydı ne olacaktı?

Daha beterin beteri var derler ya! Bence daha beteri virüs oldu. Savaş kapılardaydı ve benim düşüncem Allah tarafından bir şekilde, insan yapımıdır değildir bilemem ama bu virüs ortaya çıktı ve İstilacı bölgelerde daha çok etkisini göstermeye başladı. Sömürge gücü yüksek olan ülkeler hala salgınla karşı karşıyalar ve önlemleri yetersiz kalmakta. Bence ne virüs ne de savaş!

Tarihi geçmişe bir bakınız. Dünya her yenilenmesinin öncesinde mutlaka bir olay atlatmıştır ki bu geçmişte çok uzak değildir. AIDS, veba, İkinci Dünya Savaşı, Kanser, Verem ve birçoğundan sonra dünya yeni bir düzene girmiştir. Düşünüyorum savaş çıksaydı birçok ülkenin güçleri yer değiştirebilirdi. Hatta bulundukları yer de dahil. Bu virüs aslında bizi olduğumuz yerde korudu. Kendimize, eşimize dostumuza sahip çıkmayı gösterdi ama dünyayı hala hatırlayan yok.

Şimdi biraz konunun dışına çıkalım ve diyelim ki Güneş büyük bir patlamaya yaklaşıyor ki günde zaten birçok sefer bu oluyor ama küçük çapta. Büyük bir patlamanın olacağını ve bunun çok yakın bir zaman içerisinde olacağını duysa insanlar virüs ile ne yaparlar? Ben sadece örnek verdim. Geçmişte de veba’dan ve kanser hastalığından birçok ölen oldu. Çaresi bulundu mu? Evet! Kısmen de olsa bulundu. Şimdi dünyayı hatırlayacak olursak bu hastalıklardan sonra normal bir yaşam devam etti mi? Etti. İşte Korona’da normal yaşamımıza aslında bizi geri döndürecek.

Şimdi diyeceksiniz ki olur mu öyle şey? Olur tabii ki de. Bir virüs neden yaşayacağı bölgeyi öldürsün ki? Uzmanlar söylüyor. Bu virüs mutasyon geçiriyor. Mutasyon geçirmesi kendisine bir evren aramasıdır. İnsan vücudunda birçok virüs var ve biz bu virüslere dayanaklılık gösterebilmekteyiz. Korona’da mutasyonları sonucunda daha uzun yaşayabilmesi ve kendisine evren oluşturabilmesi için bir yerde mutasyonu duracak. Bu durma işlemi gerçekleştiği zamanda salgın boyutunda çıkacak. Bu bilgilere göre baktığımız zaman Çin’de galiba mutasyonu durdu. Salgın verileri azaldı. İyileşenler var.

Demek ki virüs aslında bize dünyanın hala yaşamaya devam ettiğini gösteriyor. Ben sadece şunu söylemek istiyorum. Büyüklerimiz derler ya; Eşeğini sağlam kazığa bağla. Sen önlemini al. Kendin için sevdiklerin için. Sokağa çıkma ey dedelerim ninelerim, sağlık senin ayağına kadar gelir. Unutma Sağlık hepimizin elinde olan bir şey.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsal Bölgelerde Asfalt Çalışmaları Sürüyor
Kırsal Bölgelerde Asfalt Çalışmaları Sürüyor
Kupalı, Madalyalı Organik Eğriçayır Balında Hasat Coşkusu
Kupalı, Madalyalı Organik Eğriçayır Balında Hasat Coşkusu