Başkan Tuna; Birleşirsek tok oluruz, ayrılırsak yok oluruz

Başkan Tuna; Birleşirsek tok oluruz, ayrılırsak yok oluruz

Toroslar Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Anamur’daki muhtarlarla bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

Başkan Tuna; Birleşirsek tok oluruz, ayrılırsak yok oluruz
Başkan Tuna; Birleşirsek tok oluruz, ayrılırsak yok oluruz Muhabir
Bu içerik 371 kez okundu.

HABER MERKEZİ/

Anamur Belediyesi 82 Spor Tesisleri’nde düzenlenen programa; Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Cumhur İttifakı Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç, MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, her iki partinin il, ilçe ve kadın kolları yönetimleri, Ülkü Ocakları il ve ilçe yönetimleri ile muhtarlar katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz ile MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük yaptı.
İlçe başkanlarının birlik ve beraberlik mesajı verdiği konuşmanın ardından Cumhur ittifakı Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç söz aldı.
Açılışı yapılan iletişim merkezine katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kılınç; “Gösterdiğiniz coşku ve verdiğiniz katkı ile Anamur’da büyük bir oy oranıyla başaracağımıza, bu seçimi alacağımıza inanıyorum, Anamur'un derdi ve problemi çok Anamur’a bakılmamış. O nedenle sizden Büyükşehir Belediye Başkanı adına da oy istemenizi istirham ediyorum. Çünkü her ikisi beraber olmazsa aksak, topal olacağız. Bunu yapacak olan sizlersiniz, canı gönülden koşturduğunuzu biliyorum. Yorulmadan devam edersek Mersin’i de Anamur’u da, 13 ilçeyi de alırız. Büyükşehiri de alırız inşallah. Genel iktidarın gücü ile de Anamur’u 5 sene sonra bir marka şehir yaparız” dedi.
Programda konuşan Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna da; “Bugünkü karşılamada birlik ve beraberlik olduğu zaman ne kadar başarılı olacağımızı gördük. Batı yakası coşmuş. Özellikle Cumhur ittifakının vermiş olduğu hava yelkenleri daha da şişirmiş. İnşallah hem Bozyazı’da hem de Anamur'da bugün gördüğümüz bu güzellik bu birliktelik her iki ilçemizi de Büyükşehir noktasına taşıma yönünde çok ağırlıklı iki ilçemiz olacak. Bugün bunu gördük. Dereler çaylara, çaylar nehirlere, nehirlerde denizlere akar ya aynı o misal Anamur'dan başlayan buradaki ittifakın oyları Bozyazı'yı da sürükleyip Büyükşehir'e deniz olarak akacaktır inşallah. Burada bunu gördük gözlemledik. Allah hepinizden razı olsun, hakikaten her iki genel başkanımızın da ifade ettiği gibi bu birliktelik bu ittifak pazara kadar değil mezara kadar. 9 Şubat 1969 MHP'nin kuruluş yıldönümü. Adana'da kurulmuş merhum başbuğumuz tarafından ve o yıl dönümü etkinliklerine Genel Başkanımız Sayın Dr Devlet Bahçeli Ankara'dan yola çıkıyor. Yola çıktıktan bir süre sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey kendilerini arıyor ve şunu söylüyor: “MHP'nin kuruluşunun 50. yıl dönümünde Adana'da kurulan bu siyasi hareketin merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in adını var olan bilim ve teknoloji Üniversitesi'ne veriyoruz. Bunu oradaki salondaki insanlara müjdeleyin” diyor. İşte bu birlikteliğin ne kadar samimi ne kadar muhabbet içerisinde bir noktaya geldiğinin işaretlerinden bir tanesi bu” diye konuştu.
Başkan Tuna; “Biz de inşallah bu seçimde 31 Mart'ta yapılacak yerel yönetimler seçiminde 3 dönemde Toroslar'da adeta bir köyden oluşturduğumuz o muhteşem kent, en hızlı büyüyen Kent 3 belediyenin verdiği toplam ruhsattan daha fazla ruhsat verir hale getirdiğimiz o atıl yerin ne şekle geldiğini Metropol kentte yaşayanlar bilir. Büyükşehir ölçeğinde omuzlarımızdaki yükün ağırlığını biliyoruz, bu dönemde yetkilendirildik. 11 Eylül’den beri sahadayız, bu kentin meselelerini biliyoruz. Sadece röntgenini değil emarını çekmiş vaziyetteyiz. Ne gerekiyorsa, nasıl yapılacaksa doğru tespitlerle inşallah bir kez yapmak suretiyle israfçı değil insaflı belediyecilik anlayışıyla üreten ve birçok projeyi hayata geçiren yanımız yönümüz de özellikle ve Anamur’da Hidayet Kılınç, Bozyazı'da Mustafa Çetinkaya bu yöredeki ilçelerden bahsediyorum her iki ilçeyi de verdiğimiz takdirde üzerine 11 ilçeyi de ilave edeceğiz. Çünkü gördüğümüz oralarda da çok çalışmalar yaptık, millet hazır millet bu yapıya destek verecek. Biliyorlar ki ilçe Büyükşehir ve hükümet bağlamında oluşan bu kombin yapı, bu kent için, Mersin için hakikaten nimetin en öne çıktığı hizmetin öne çıktığı dönem olacaktır. Buna inanıyoruz bu kurguyu oluşturmaya hazır mıyız? Yunus'un dediği gibi “Birleşirsek tok oluruz, ayrılırsak yok oluruz” Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin'de sokak hayvanları için kuaför hizmeti
Mersin'de sokak hayvanları için kuaför hizmeti
Yılın Liman İşletmeciliği Markası ödülü MIP’nin oldu
Yılın Liman İşletmeciliği Markası ödülü MIP’nin oldu