Akdeniz Belediyesi, Yunanistan Delta Belediyesi ile iyi örnekleri paylaşacak

Akdeniz Belediyesi, Yunanistan Delta Belediyesi ile iyi örnekleri paylaşacak

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, “Türkiye ile AB Üye Ülkeleri Arasında Şehir Eşleştirme Eylemi Hibe Programı” kapsamında, Yunanistan’ın Selanik kentine bağlı Delta Belediyesi ile protokol imzaladı. AB tarafından kabul edilen proje çerçevesinde, Akdeniz Belediyesi ile Delta Belediyesi, özellikle kentsel yeşil alanlar ve kentsel ormancılık hakkında uzmanlık kazanmak için işbirliği yapacak ve iyi örnekleri paylaşacak.

Akdeniz Belediyesi, Yunanistan Delta Belediyesi ile iyi örnekleri paylaşacak
Akdeniz Belediyesi, Yunanistan Delta Belediyesi ile iyi örnekleri paylaşacak Muhabir
Bu içerik 155 kez okundu.

Akdeniz Belediyesi, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında sürdürülebilir yapılar oluşturmayı ve kalıcı ilişkiler geliştirmeyi hedefleyen AB Şehir Eşleştirme Hibe Programına kabul edildi. Mersin Üniversitesi’nin (MEÜ) desteğiyle hazırlanan projenin kabul edilmesinin ardından Yunanistan’ın Selanik kentine bağlı Delta Belediyesi ile protokol imzalayan Akdeniz Belediyesi, projenin tanıtımını Yunan konuklarıyla birlikte gerçekleştir. Bir otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk ev sahipliği yaparken, toplantıya Delta Belediye Başkanı Efthymios Fotopoulos, Parga Belediye Başkanı Antonios Nastas, MEÜ Rektör Yardımcısı Erol Yaşar, Proje Koordinatörü Doç. Dr. Esma Kadızade, Yunan iş insanları ve ilgililer katıldı. 
“İyi örnekleri paylaşacağız, bilgi ve deneyimlerimizi birbirimize aktaracağız” 
Toplantıda konuşan Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, Türkiye ile AB üyesi ülkelerdeki yerel yönetimler arasında sürdürülebilir yapılar oluşturmayı ve kalıcı ilişkiler geliştirmeyi hedefleyen AB Şehir Eşleştirme Hibe Programına ilişkin teklif çağrısının, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Merkezi Finans İhale Birimi’nce geçen yıl içinde ilan edildiğini söyledi. Akdeniz Belediyesi olarak programa başvuru yaptıklarını belirten Pamuk, “Belediyemiz tarafından ‘Şehir Eşleştirme Programı’ kapsamında hazırladığımız AB projemiz kabul edildi. Projemizin ortağı olan Yunanistan’ın Selanik kentinde bulunan Delta Belediyesi ile aramızdaki protokolü de birkaç ay önce Ankara’da imza altına aldık. Program; Türkiye’deki yerel idarelerin, AB standartları ve politikalarının, AB üye ülkelerinde ne şekilde uygulandığını incelemeleri ve iyi örnekleri transfer ederek uygulamaya geçirmeleri noktasında büyük önem taşıyor” dedi.

kaynak:iha

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersin’de yangın evi harabeye çevirdi
Mersin’de yangın evi harabeye çevirdi
Saklı Şelaleye yürüyüş yolu
Saklı Şelaleye yürüyüş yolu