Elektronik sigara da kansere yol açıyor

ankara escort

Elektronik sigara da kansere yol açıyor

Uzmanlar 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; sigara kullanımının, insan vücudunun savunma sistemini çökerterek sayısız hastalık ve ölümlere zemin hazırladığını vurguladı.

Elektronik sigara da kansere yol açıyor
Elektronik sigara da kansere yol açıyor Muhabir
Bu içerik 175 kez okundu.

Uzmanlar, sigara içen kişilere seslenerek; "Bugün sigarayı bırakarak hayatınız için çok önemli ve kıymetli bir adım atmış olursunuz. Sağlığınız sizi bırakmadan siz sigarayı bırakın" dedi. 
Sigaranın başta kalp damar hastalıkları olmak üzere, akciğer kanseri, ağız ve burun boşluğu, yemek borusu, pankreas, mesane, böbrek, mide ve kan kanserlerine yol açtığına dikkat çeken Akbulut, 
"Sigara ayrıca; peptik ülser, kronik bronşit, felç, astım, reflü, erken menapoz, diş eti iltihabı, kemik erimesi ve katarakt hastalıklarına da zemin hazırlarken, hamilelerde erken doğum ve düşük doğum ağırlığı risklerini de beraberinde getiriyor." diye konuştu. 
Elektronik sigaranın da, sigara, puro ve nargile gibi bağımlılık yaptığına dikkat çeken Uzmanlar, 
elektronik sigaranın içeriği ve sağlığa zararları itibariyle sigarayla eşdeğer olduğunu söyledi. 
Özellikle gençler arasında elektronik sigaranın daha az zararlı olduğu algısının ve yanılgısının yaygın olduğunu vurgulayan Uzmanlar, bu algının çok yanlış olduğunu, elektronik sigaranın da bir çok ölümcül hastalık ve çok sayıda kanser türüne yol açtığına dikkat çekti. 

kaynak:iha

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anamur’da kayboldular , Alanya’da bulundular
Anamur’da kayboldular , Alanya’da bulundular
Hababam Sınıfı oyuncusu hayatını kaybetti
Hababam Sınıfı oyuncusu hayatını kaybetti