İlk Adım Kreş ve Gündüz Bakım Evi hizmete başladı

Anamur’da eğitim ve öğretim hayatına başlayan "İlk Adım Kreş ve Gündüz Bakım Evi" veliler ile bir araya geldi.

İlk Adım Kreş ve Gündüz Bakım Evi hizmete başladı
Bu içerik 930 kez okundu.

HABER MERKEZİ/

Anamur Uğur Okulları Rehber Öğretmeni Emel Kaya tarafından Sağlık Mahallesi Ali Çetin Caddesi’nde hizmet verecek olan  "İlk Adım Kreş ve Gündüz Bakım Evi"nin ilk veli bilgilendirme toplantısı Anamur Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıda sözlerine yoğun katılım sağlayan velilerine teşekkür ederek başlayan Emel Kaya, “İlk Adım Kreş ve Gündüz Bakım Evi" ailesi olarak ilk veli ve öğretmen toplantımızı yapıyoruz. Çok daha büyük başarılara hep beraber imza atacağız” dedi.
Ben her zaman, aile kavramını bütün erdemlerin üzerinde tutup çok değer vermeye çalıştım. Aldığım eğitim neticesinde de bu değerleri içinde barındıran bir meslek dalını yani rehberlik öğretmenliğini tercih ettim diyen Kaya; “Bugüne kadar her zaman hayallerimin peşinden gitmeye çalışan bir eğitimci olarak alanımla ilişkili olan Atatürk Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü 4 yıllık lisans bölümünü bitirdim ve hep hayalimde olan çocuklarla bütünleşmemi sağlayan ve en önemlisi kendi çocuklarımla birlikte sizlerin de emanetlerine en iyi koşullarda ve şartlarda eğitim verebilmek için bu kurumu devraldım” şeklinde konuştu.
Toplantıda kurumla ilgili projelerini sıralayan Kaya; “Öğrenci merkezli eğitim sistemini benimsemek yegane hedeflerimin arasındadır. Almış olduğum eğitim doğrultusunda sizlerle sık sık seminer ve atölye çalışmaları yaparak buluşacağız. Buradaki amacımız tamamen öğrencilerimizin sağlıklı gelişimine katkı sağlamak ve bireysel farkındalıklarını ortaya çıkarmaktır. Bebek grubuna, gelişimlerini destekleyici oyun kartları ile kelime dağarcıklarını şematik olarakgeliştirme ile başlayacağız. 3 yaş grubu ile birlikte oyun merkezli ve gelişimlerini destekleyecek eğitimlerle aktarımlarda bulunacağız. 4 yaş grubu ile beraber dil gelişimlerini ve sosyal iletişim becerilerini güçlendirecek, somut algılarını destekleyici etkinliklerle buluşturacağız. 5 yaş grubu ile öykü takibi metodları gibi gelişimlerini destekleyici etkinlikler yapacağız. 6 yaş grubu ile okula hazırlık dönemine başlıyoruz. Öz bakım becerilerini, öz yeterlilik, öz düzenleme becerilerini destekleyici ve eğitim hayatına hazırlayıcı çalışmaları çocuklarımızla birlikte yürüteceğiz. Bunlar sınıf ve yaş bazında öğretmenlerimizle yapacağımız etkinliklerimiz” diye konuştu.
Haziran ayı itibariyle kurumun fiziki şartlarında değişiklikler yapılacağını ifade eden Kaya; “Öğretmenlerimiz ile kaldığımız yerden devam ediyoruz, sosyal etkinliklerimiz daha yapıcı ve çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici nitelikte olacaktır. Sosyal medya hesaplarımızdan çocuklarımızın etkinliklerini takip edebileceksiniz. Sosyal medya hesaplarınızdan bizi “İlk Adım Kreş ve Gündüz Bakım Evi” şeklinde aratabilirsiniz” dedi.
Toplantının sonunda velilerin sorularını cevaplayan Emel Kaya, “Biz çok guzel bir aile olacağız inşallah” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Silifke Uluslararası Müzik ve Folklor Festivali başladı
Silifke Uluslararası Müzik ve Folklor Festivali başladı
Yeşilboğaz: “Önemli olan kanunların nasıl uygulandığıdır”
Yeşilboğaz: “Önemli olan kanunların nasıl uygulandığıdır”