Başkan Türe ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, dün akşam Köşekbükü Mağarası’nda düzenlenen bir program ile ilçede görev yapan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Başkan Türe ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı
Bu içerik 142 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
Programa; İYİ Parti İlçe Başkanı Erdal Bulut, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Gürel, Hasan Ali Sarıca, Mahmut Kara ve Sezai Şimşek ve gazeteciler katıldı.
Gazeteciler cemiyeti üyeleri adına konuşma yapan Cemiyet Başkanı Zümrüt Cömertler böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiği için Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye teşekkür etti.  
Programda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Türe sözlerine 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlayarak başladı.
Geçmişten bu güne kadar görevi başında şehit düşen basın mensuplarını da anan Başkan Türe konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “On yıldır Anamur’da yerel yönetimler olarak sizlerle beraberiz. 2009’dan 2019’a kadar 10 Ocak günlerinde, yani çalışan gazeteciler günlerinde bir şekilde birlikte olduğumuzu hatırlı-yorum. Sizlerin her zaman yerel yönetici olarak, belediye başkanı olarak  emeğinizin, alın terinizin önünde saygıyla eğildiğimi her zaman söylemişimdir. Türkiye de her ne kadar basın yasası olsa da, özellikle yerel basının alnının terinin, çalışmalarının karşılığını hiçbir şekilde bulmadığını bir kez daha ifade etmek istiyorum. Gazetecilerin gittiği haberde attığı her adımın bir bedensel karşılığı, zaman ve ekonomik karşılığı olduğunu  ancak bunun yanında gazetecilerin bu emeklerinin karşılığını alamadıklarının farkındayım. Yaz kış demeden haber peşinde koşturan gazetecilerin bu meslek aşkları takdire şayan. Bu nedenle gazetecilik mesleğine sonsuz bir saygı duyuyorum. Gazetecilere olan desteğimiz yasaların el        verdiği sürece devam edecek.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Silifke Uluslararası Müzik ve Folklor Festivali başladı
Silifke Uluslararası Müzik ve Folklor Festivali başladı
Yeşilboğaz: “Önemli olan kanunların nasıl uygulandığıdır”
Yeşilboğaz: “Önemli olan kanunların nasıl uygulandığıdır”