Tuğba Özay 'Nazım'ca' oyunu için Mersin'de

Tuğba Özay 'Nazım'ca' oyunu için Mersin'de

Ünlü sanatçılar Tuğba Özay ve Mehmet Tokat, 'Nazım’ca' isimli oyunlarını sergilemek için geldikleri Mersin’de, Mezitli Belediyesi’ni ziyaret ederek 'Mezitli Kart' sahibi oldular.

Tuğba Özay 'Nazım'ca' oyunu için Mersin'de
Tuğba Özay 'Nazım'ca' oyunu için Mersin'de Muhabir
Bu içerik 143 kez okundu.

Mezitli Belediyesi'ni ziyaretinde Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın odasındaki Atatürk resmini öperek fotoğraf çektiren sanatçı Tuğba Özay, sergilediği sempatik hareketleriyle de belediye çalışanlarının ilgi odağı oldu. Özay, 'Mezitli Kart' bürosuna da uğrayarak daha önce duyduğu ve merak ettiğini dile getirdiği 'Mezitli Kart' sahibi oldu. 
Ziyaret sırasında Başkan Tarhan konuklarına, Kadın Üretici Pazarı, Soli Güneş Festivali, Down Kafe gibi çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mezitli’nin adını pek çok yerde duyduğunu ve gelmeyi çok istediğini söyleyen sanatçı Tuğba Özay, “Mersin’e gelmişken mutlaka Mezitli Belediyesi’ne uğrayıp böylesi başarılı işlere imza atan Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’la tanışmak istedim. Ülkemizin aydınlık, yenilikçi, üretimden, sanattan yana olan, Atatürk’ün ilkelerinden şaşmayan, tarihine, kültürüne sahip çıkan, böylesi önder insanlara çok ihtiyacı var. Gerek insancıllığı, gerek samimiyeti, gerekse insanlarla iç içe olması ile herkesin gönlünde taht kurmuş bir insan. Aynı zamanda ürettikleriyle de örnek alınması gereken bir belediye başkanı” dedi. 
Mezitli Belediyesi’nin geçtiğimiz ay Çin’de yapılan ve tüm dünyadan 300’e yakın belediyenin katıldığı yarışmada şampiyon olmasına da değinen Özay, “Kadınlarla ilgili yapılan çalışmalar sayesinde Mezitli’ye şampiyonluğu getirmiş olması bana göre çok çok önemli bir başarı. Gönül istiyor ki, bu başarıların tüm Türkiye çapında duyulur olması. Artık televizyon kanallarında bu olumsuz, insanı sıkıntıya sokan haberlerden, dizilerden, programlardan bıktık. İnsanlarımızın güzel haberlere ihtiyacı var ve ülkemizde güzel şeylerde oluyor. Bunun en güzel örneklerinden birisini Mezitli Belediyesi vermiş oldu. Ödülden daha çok önemli olan şey, 650 kadınımıza iş imkânı sağlanmış olması. Kendi el emeklerini, kendi yöresel ürünlerini sunuyor olmaları, bunlardan kazanç elde etmeleri, ev ekonomisine katkıda bulunmaları çok takdire şayan bir olaydır" diye konuştu.

kaynak:iha

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması