Hollanda'da değirmenler Türkiye için dönecek

Hollanda'da değirmenler Türkiye için dönecek

Yel değirmenleriyle ünlü Hollanda’nın Utrecht şehrinde bu yıl kapılarını 49’uncu kez açan turizm fuarı Vakantiebeurs, profesyonellere yönelik yoğun iş görüşmelerine sahne oldu. 2’nci gün halka açılan fuarda uzun kuyruklar oluştu. Geçen yıllara göre ciddi şekilde ilginin artması turizmcileri sevindirdi. Fuarda Alanya’yı Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili ile ALTİD ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, temsil etti.

Hollanda'da değirmenler Türkiye için dönecek
Hollanda'da değirmenler Türkiye için dönecek Muhabir
Bu içerik 499 kez okundu.

Hollandalılar ortalama 8 gece konaklıyor 
Türkiye'nin 650 metrekarelik alanda 30 özel işletme ve sektör kuruluşu ile katılım sağladığını söyleyen Dahaoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da fuara katılarak bir resepsiyon verdiğini söyledi. 17 milyon 200 bin nüfuslu Hollanda’da 2018 yılında tatile para harcayan kesim yüzde 83 olduğunu ve bir önceki yıla göre yüzde 2 artarak 19,8 milyar euro para harcandığını hatırlatan Dahaoğlu, Hollandalı misafirlerin geceleme ortalaması ise 8,1 olarak olduğunu söyledi. Dahaoğlu, Corendon Touristic sahiplerinden Atilay Uslu ile yaptığı görüşme hakkında da bilgi verdi. Corendon'un kötü giden yıllarda her şeye rağmen uçaklarını iptal etmediğini ve ısrarla Türkiye pazarına destek verdiklerini söyleyen Dahaoğlu, 2017 yılından itibaren tekrar yükselişe geçtiklerini söyledi. Dahaoğlu, "Corendon Touristic 2018 yılında Hollanda’dan tüm destinasyonlara yönelik 740 bin kişiye tatil sattı ve bunun 290 bini Türkiye’yi tercih etti, yüksek sezonda sadece Antalya’ya günde 7-8 uçuş yaptı. Şu an için rezervasyonlarda geçen yıla göre yüzde 38 artış görünüyor ve yıl sonunda hedeflerini yüzde 15 artış olarak belirlediler" dedi.
Amsterdam-Alanya uçuşu için çalışıyoruz 
Corendon'un 2019 yılı için filosunu arttırarak 24 uçak kapasitesine çıktığını ve bunun 4 tanesinin yeni Max serisi olduğunu söyleyen Dahaoğlu, "Max serisi Boeing tarafından üretiliyor ve bu seri Türkiye’de ilk kez Corendon firmasıyla kullanıldı. Halen Eindhoven’dan Gazipaşa Alanya Havalimanı (GZP) seferleri var fakat Amsterdam’dan da uçabilmek için çalışmalar yapıyorlar. " diye konuştu. 

kaynak:iha

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması