Türkiye'nin dört bir yanındaki organik ürünler bir araya getirildi

Türkiye'nin dört bir yanındaki organik ürünler bir araya getirildi

Gittikçe büyüyen ve önem kazanan organik ürünlerin temsilcileri Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı'nda (Exponatura'19) bir araya geldi.

Türkiye'nin dört bir yanındaki organik ürünler bir araya getirildi
Türkiye'nin dört bir yanındaki organik ürünler bir araya getirildi Muhabir
Bu içerik 159 kez okundu.

Son yıllarda tüketici bilincinin artması ve sağlıklı-doğal beslenmeye olan ilginin yükselmesi ile doğal-organik ürünler sektörü,Türkiye'de de yükselen pazarlar arasında. Gittikçe büyüyen ve önem kazanan sektörün temsilcileri, Exponatura'19'da bir araya geldi. 
13 Ocak'a kadar açık kalacak fuarda; Türkiye'nin tüm bölgelerinde yetişen şifalı doğal ve organik ürünler, beslenme ve diyet ürünleri, anne-bebek ürünleri, vejetaryen-vegan ürünler, bitkisel kozmetik ve güzellik ürünleri, doğal tedaviler-bitkisel ilaçlar ve içecekler gibi birçok ürün yer alıyor. 
Mustafa Yeldanlı: "Tarhana dünya markası olabilir" 
Fuarın en dikkat çeken isimlerinden 81 yaşındaki Uşak Tarhana Komitesi Başkanı aynı zamanda Tarhana Baba adıyla bilinen Mustafa Yeldanlı, fuara gelen misafirlere kendi elleriyle tarhana ikram etti. Türkiye’de tarhana markasını ilk kendisinin oluşturduğunu ve bunun devamının gelmesini istediğini ifade eden Yeldan, “Tarhana bizim milli kültürümüz. Geçmişten günümüze tüm aile büyüklerinden bize miras kaldı. Tarhanayı herkes bilir ve kendine özel olarak yapar. Biz bu tarhanayı marka yapalım istedik; nasıl ki İtalya ununu bizden alıyor, "Ben makarnacıyım" diyor, dünyada da Türkiye 'tarhanacıyım' desin, markalar çoğalsın. Biz tarhananın markalaşması için elimizden geleni yapıyoruz. Bir dönem Uşak’da otel işletirken, gelen misafirlere çay ve kahve yerine tarhana ikram ediyordum. Baktım ki çok hoşlarına gidiyor sonra bunu marka yaptım. Tarhana dünya markası olabilir. Tarhana artık dünya markası olsun istiyorum. Biz Uşak’da komite kurduk; üniversite, belediye başkanı ve valiyle birlikte bu komitenin devam etmesini temenni ediyorum" diye konuştu. 

kaynak:iha

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması