Erbal Kreş’in minikleri “Gazeteciler Günü”nü kutladı

Erbal Kreş’in minikleri “Gazeteciler Günü”nü kutladı

Erbal Eğitim Kurumları ile Evciler Nihat Sarı İlk ve Ortaokulu işbirliğiyle Evciler Mahallesi’nde düzenlenen programla “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlandı.

Erbal Kreş’in minikleri “Gazeteciler Günü”nü kutladı
Erbal Kreş’in minikleri “Gazeteciler Günü”nü kutladı Muhabir
Bu içerik 252 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
 Erbal Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileri ile  Evciler Nihat Sarı İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin birlikte hazırladığı program; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Programa katılan gazetecilerin gününün kutlanmasının ardından Erbal Eğitim Kurumları Müdürü Suna Yılmaz Gök, bir konuşma yaptı.
Basın, demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biridir diyerek sözlerine başlayan Gök; “Toplumu aydınlatma ve doğru bilgilendirme görevini yerine getiren basın, bireysel hak ve özgürlükleri esas alarak görev yapar” dedi.
Gök konuşmasının devamında; “Günün her saatinde haber peşinde koşan, zor şartlar altında çalışıp, sorumluluk duygusu içinde toplumu bilgilendiren, halkın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getiren basının demokrasinin gelişmesine çok önemli katkıları vardır. Bu nedenle basın mensubu görevini yerine getirirken, hukukun evrensel standartları, kişi haklarına ve özel hayata saygı, doğru ve tarafsız haber verme ilkelerinden asla taviz verme-melidir. Daha gelişmiş bir de-mokrasi için basının objektif ol-ması kadar, basın çalışanları-nın, çalışma şartlarını iyileştir-mek ve kamuoyu adına yaptıkları görevlerinde onlara destek vermek sadece sorumluların değil toplumun da görevidir. Çünkü basın mensupları, mes-leklerinin gereğini yerini getir-mek için yeri gelince canını or-taya koyarak görev yaparken; sorunlarının çözülmesi, hak et-tikleri hayat standartlarına kavuşmaları görevlerini daha iyi yapmalarını sağlayacak önemli adımlardır.
Bu vesileyle basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Ga-zeteciler Günü’nü kutlarken; başta görevi uğruna hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyoruz. Ba-sın meslek ilkeleri doğrultusunda kamuoyunun bilgilendirilme-sinde büyük özveri gösteren, matbaacısından genel yayın yönetmenine kadar tüm basın çalışanlarının gününü kutluyoruz” ifadelerine yer verdi.
Evciler Nihat Sarı İlk ve Ortaokulu Müdürü Yusuf Köse de programa katılım gösteren gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlayarak başarılar diledi.
Miniklerin hazırladıkları gösterinin ardından öğrencilere tiyatro oyunu sahnelendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Minibüsten düşüp hayatını kaybetti
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması
Tarsus’daki ölüme metil alkol şüphesi soruşturması