Advert

ANTSO’da uygulamalı girişimcilik eğitimlerine başvurular başladı

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO), KOSGEB ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri (UGE)" gerçekleştirilecek.

ANTSO’da uygulamalı girişimcilik eğitimlerine başvurular başladı
ANTSO’da uygulamalı girişimcilik eğitimlerine başvurular başladı Muhabir
Bu içerik 97 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu tarafından yapılan açıklamada, “Aralık ayı içerisinde 3 programlık kurslar; 1) 13-16 Aralık 2018 tarihlerinde, 2) 20-23 Aralık 2018 tarihlerinde ve 3) 27-30 Aralık 2018 tarihlerinde açılacaktır. Gruplar için kontenjan 25    kişiliktir. 
32 saat sürecek eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerler, kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 50.000 TL hibe  ve 100.000 TL lik geri ödemeli kredi desteğinden yararlanma hakkına sahip olacaktır.
Eğitime katılmak isteyen adaylar, her bir kursun başlama tarihinden 5 gün öncesine kadar, kayıt başvurularının   istenen tarih için, e-Devlet üzerinden https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ doldurmaları gerekmektedir.
Kursiyerler, kayıtlar sonrasında ön değerlendirmeye tabi tutularak seçilen iş fikirleri sahipleri, uygulamalı girişimcilik kursuna (eğitimine) çağrılacaklardır.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’nda verilecektir. Kursiyerlerin eğitimin devamı boyunca katılım ve devam etmesi    zorunludur” ifadelerine yer  verildi.
Başkan Torunoğlu, ayrıntılı bilgi almak isteyenler Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’na temin edilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Ocaklar İlçe Başkanı Gürüz ihtiyaç  sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor
Ak Ocaklar İlçe Başkanı Gürüz ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor
Kocamaz’ın DP’den adaylık başvurusu kabul edildi
Kocamaz’ın DP’den adaylık başvurusu kabul edildi