Erbal Kreş öğrencileri 10 Kasım Anma programı düzenledi

Erbal Eğitim Kurumları öğrencileri 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle program düzenledi. Anamur Belediyesi Yıldız Düğün Salonu 2. katında gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Erbal Kreş öğrencileri 10 Kasım Anma programı düzenledi
Erbal Kreş öğrencileri 10 Kasım Anma programı düzenledi Muhabir
Bu içerik 201 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
Kreş öğrencileri, öğretmenleri ve velilerinin katıldığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma programında Kurum Müdürü Suna Yılmaz Gök bir konuşma yaptı.
Bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve çağdaş Türkiye'nin mimarı olan Atatürk'ün ölümünün 80. yıl dönümünü anmak için toplanmış bulunmaktayız diyerek sözlerine başlayan Gök; “Büyük Önder Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de edebiyete intikal edişi şüphesiz ki Türk milletini derin bir üzüntüye boğmuştur. O'nun ani ve apansız ayrılışı bütün Türk halklarını da derinden etkilemiş, dünya üzerinde geniş bir yankı uyandırmıştır.
Atatürk'ün vefatının hemen ardından dünya liderleri tarafından yapılan bütün açıklamaların ortak noktası, O'nun dünya üzerinde yetişmiş çok nadir bir dahi oluşu, büyük devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları olmuştur.
Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında büyük bir komutandır aynı zamanda Türk Kurtuluş savaşına yön vermiş, milleti ile birlikte 'ya istiklal ya ölüm' parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur.
Büyük Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrası elde edilen başarının yeterli olmadığını düşünerek yapılması çok zor olan bir çok devrimler gerçekleştirmiştir. O'nun Türk milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmak olmuştur. Gerçekleştirdiği devrimler ile Türk milletine çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti'nin dünya ülkeleri arasında saygın bir hale gelmesini sağlamıştır.
Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan bu büyük insan; 'Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir.
İşte, 10 Kasım'lar bu yüzden milletçe tuttuğumuz yasa rağmen; Atatürk'ün fikirlerinin daha iyi anlaşılarak tatbik edileceği günler olmalıdır. Bugün bizler onu her zamankinden daha iyi anlayarak, düşüncelerinden daha iyi neler yapabiliriz onu düşünmeli ve zaman geçirmeden işe koyulmalıyız.
Her 10 Kasım'ın üzerimizde oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen, anlam ve önemi bakımından büyük bir gün olduğunu sanırım artık daha iyi anlıyoruz. Atatürk'ün izinde yürüyen ve ulaştığı çizgiyi daha ileriye götürebilecek bir kuvvetin varlığını damarlarında hisseden Türk gençliği, kendisine yakışan başarıyı elde etmeye de devam edecektir.
Büyük kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk!
Sen ebedi istirahatgahında rahat uyu! Bizler emanetin olan Türkiye Cumhuriyeti'ne her zamanki gibi gönülden sahip çıkarak, sana layık bir millet olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Erbal Eğitim Kurumları’nın hazırladığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı, öğrencilerin hazırladığı etkinliklerin ardından gösterilen Seyit Onbaşı ve Nene Hatun Tiyatro Gösterisi’yle sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Hediye' denizde aranıyor
'Hediye' denizde aranıyor
Durakta bekleyen kadının telefonunu çaldılar
Durakta bekleyen kadının telefonunu çaldılar