EKONOMİ
Giriş Tarihi : 22-05-2022 08:22

Asgari ücrete zam yapılacak mı?

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren 2022 asgari ücret zammı brüt 5 bin 4 lira, net 4 bin 253 lira 40 kuruş olarak belirlenmişti.

Asgari ücrete zam yapılacak mı?

Haber Merkezi/

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren 2022 asgari ücret zammı brüt 5 bin 4 lira, net 4 bin 253 lira 40 kuruş olarak belirlenmişti. Ocak ayında yapılan zam sonrası ikinci ek zam olacağı öne sürülürken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, asgari ücretin yakından takip edildiğini ve parti gündeminde olduğunu söyledi. Temmuzda emeklilere yapılacak zam oranı ile beklentiler asgari ücret için de çalışma yapılması yönünde arttı. İşte, 2022 asgari ücrete ek zam olacak mı? sorusunun yanıtına yönelik tüm bilgiler.

2022 asgari ücrete ek zam gündemi son gelişmeler ile takip ediliyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ardından yeni yıl öncesi netlik kazanan asgari ücrete yönelik yeni zam beklentileri yoğunlaştı. Geçtiğimiz günlerde konu hakkında açıklama yapan Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete Temmuz zammının gündemde olmadığını söylemişti. MKYK sonrası son dakika açıklama yapan Ömer Çelik, "Asgari ücret dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak koruması gündemimizdedir." dedi.

Ömer Çelik'ten Asgari Ücret Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK devam ederken gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Çelik şunları söyledi; "Asgari ücret dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak koruması gündemimizdedir. Yakından takip ediliyor. Vatandaşlarımızın hayat koşulları bizim partimizin her zaman gündemindedir.

AdminAdmin