Advert

"Beni Farket Projesi" kapsamında 46 kursiyere sertifika verildi

Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen "Beni Farket Projesi" kapsamında, eğitimlerini tamamlayarak meslek edinen 46 kursiyere sertifika verildi.

Muhabir
Bu içerik 92 kez okundu.

2017 yılında Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hayata geçirilen projenin sertifika töreni, Polis Evi'nde gerçekleşti. Törende, proje kapsamında kursiyerlere yapılan faaliyetlerin yer aldığı bir film gösterimi yapıldı. Ardından bir polis memuru, proje hakkında sunum yaptı. 
Törende konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin'de bu yıl içerisinde yoğun bir SODES programı uygulandığını belirterek, 52 SODES projesi için 27 milyon lira destek        sağlandığını kaydetti. Hemen hemen her insanın faydalanabileceği birçok projenin hayata geçirildiğini aktaran Su, "Emni-yetimiz, gençlerin zararlı alış-kanlıklardan uzaklaştırılması, terörden uzaklaştırılması gibi konularda çok güzel bir proje gerçekleştirdi. Bu proje kapsa-mında başarılı olan 46 gencin meslek edindirmesi    sağlandı. Bugünde bu arkadaşlarımıza sertifikalarını verdik" dedi. 
Konuşmaların ardından  Vali Su, Akdeniz Bölge ve   Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz ve Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Şahne tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi. 

kaynak:iha

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fındık hırsızları yakalandı!
Fındık hırsızları yakalandı!
Antalya 2019’a da turizm rekoruyla girdi
Antalya 2019’a da turizm rekoruyla girdi