ANAMUR
Giriş Tarihi : 26-04-2022 08:11   Güncelleme : 26-04-2022 08:28

Şehidin var Anamur!

Anamurlu Ayşe Avşar’ın oğlu Murat Avşar Bursa’daki uçak kazasında Şehit olmuştur.

Şehidin var Anamur!

Nuh Akkuş/

Dün ( 25 Nisan 2022 )  saat 15 : 00 sularında Bursa’da meydana gelen tek motorlu bir uçağın düştüğü olayda , Bursa’da ikamet eden Anamur’lu hemşerimiz öğrenci pilot Murat AVŞAR hayatını kaybetti.

Bursa Yunuseli Havalimanından eğitim için kalkan ve Bağlarbaşı mahallesinde bir sokağa evlerin arasına düşen tek motorlu iki kişilik eğitim uçağında bulunan  öğretmen pilot Furkan OTKUM ve öğrenci pilot Murat AVŞAR hayatını kaybetti.

Yunuseli Havaalanı’ndan eğitim amaçlı kalkan TC-UTT T2002JF model 2002 eğitim uçağının düşüş nedeni ve kazanın nasıl geliştiği ancak Kaza kırım ekiplerinin  incelemesi sonucu ortaya çıkacak.

Bursa'da, sokak arasına düşen tek motorlu uçaktaki pilot Furkan Otkum ve eğitim alan Murat Avşar'ın hayatını kaybettiği kaza ile ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 3 kişinin, emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.Bu arada kazada hayatını kaybeden Murat Avşar'nın, memleketi Mersin'in Anamur ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi. Avşar'ın yakınlarının, cenazeyi teslim almak üzere Mersin'den yola çıktığı belirtildi

 

 

Detaylar birazdan…

AdminAdmin