EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-01-2022 10:04   Güncelleme : 14-01-2022 10:09

Suna Yılmaz, Erbal’in minikleriyle vedalaştı

Anamur’da hizmet veren yapmış olduğu etkinlikler ve farkındalıklarıyla bahsettiren Erbal Eğitim Kurumları Müdüresi Suna Yılmaz, Erbal Kreş öğrencilerine ve çalışanlarına veda etti.

Suna Yılmaz,  Erbal’in minikleriyle vedalaştı

Havva Ulu/

Erbal Eğitim Kurumlarını devreden Suna Yılmaz veda mesajı yayımladı. “Sayın Velilerim; sizlerle uzun yıllardır birlikte olduk. Kiminizle arkadaşlık, kiminizle sırdaşlık ettik. Gün oldu, birbirimizi gücendirdik.Şurası unutulmamalıdır ki, ben sizin çocuklarınızı kendi çocuklarım gibi sevdim. Çünkü eğitimin 'çocuğu sevmekle başladığına ' inananlardanım. Kendi çocuklarım gibi insani ve akademik olarak başarı odaklı olmaları için çaba gösterdim. Zamanımın büyük bir bölümünü, gecemi, gündüzümü okulda geçirdim. Aman, diktiğim fidanlar susuz kalmasın, aman aydınlık yolcularının önlerine karanlık çökmesin diye. Kısacası ben bu okula ve çocuklarıma ömrümü verdim. Şimdi ayrılırken eskisinden daha donanımlı ve daha verimli bir okulu bırakıyorum. Benden sonra bayrağı devir alacak öğretmen arkadaşımın da daha verimli, daha üretken, daha sevecen ve daha yüreği görev aşkı ile dolu olmasını diliyorum. Benden sonra gelecek öğretmenlerin bu eğitim yuvasını daha ilerilere götürmesini diliyorum… Ben herkese hakkımı helal ettim. Görüşemediğim velim kalırsa onlarda haklarını helal etsinler. Canımdan kıymetli çocuklarımda, sizde Allah’a emanetsiniz.

Sevgili Gençler ve Türkiye’mizin yarınları; Her zaman başarılarınıza sevindim ve acılarınıza üzüldüm! Yeri geldi sizinle yorulup sizinle dinlenme fırsatını yakaladım. Her birinizin yaşamımda ayrı yeri oldu. Gülen yüzleriniz, sınıflardaki ve okulun her bölümündeki varlığınız ve yüreğimi ısıtan sımsıcak sevginizle sizi unutmayacağım. Düşümde ve düşüncemde yaşadınız ve daima yaşayacaksınız.

Size kısa tavsiyelerde bulunmaktan yine kendimi alamayacağım: Hayatta bir hedefiniz ve amacınız olsun. Bütün insanları seviniz. Bireyci değil, özgeci olunuz. Görevinizi yaparken arkadaşlarınızı iyi seçiniz. Hoşgörülü, sabırlı, sevecen, onurlu, çalışkan ve kesinkes doğru olunuz. Sevginin parayla alınamayacağını biliniz. Ancak paranın alamayacağını sevgiyle alabileceğinizi de unutmayınız. Büyüklerinize her zaman saygılı davranınız. Özellikle size ödenmez emek veren anne, baba ve öğretmenlerinize saygılı olup inanınız.Bu ülkenin geleceği sizsiniz…Vatanını sahiplenmeyen milletin vatanına başkaları sahip çıkar.İşte o sebeple; Maneviyatınızı,kültürünüzü,atanızı,vatan ve bayrağımızı unutmadan akademik başarı için koşacağız. Sizleri gittiğim yere yüreğimde götürüyorum.Kalbimde ve duamda olacaksınız

Değerli İş Arkadaşlarım,

Anılarla dolu birlikteliğimiz sonunda,ruhsal değil bedensel olarak aranızdan ayrılırken tatlı bir burukluk içindeyim. Allahaısmarladık diyor, Sizi bugünlere getirmede bir damla su ya da bir ikindi güneşi olabildiysem kendimi mutlu sayıyor ve ayrılmanın duygusallığını yaşıyorum. Geleceğin Türkiye’sinde Bireyler sizlerin kalbinden ve gözünden dünyaya bakacaklar ve lütfen İNSAN yetiştirdiğimizi unutmayalım.Hepinize sağlıklı,başarılı ve kutsal görev yapmanın farkındalığıyla mutlu bir ömür diliyorum.”