ANAMUR
Giriş Tarihi : 12-01-2022 11:18   Güncelleme : 12-01-2022 11:18

Meteorolojiden Soğuk Hava Uyarısı!

Meteoroloji’nin uyardığı yağışlı hava etkisine Mersin de girdi. Kent ve ilçe merkezlerinde kuvvetli yağmur yağışı üç gündür sürerken, Anamur  ilçesine bağlı yaylaları başta olmak üzere bin rakım üzerindeki bir çok bölge de kar etkisini gösterdi.

Meteorolojiden Soğuk Hava Uyarısı!

Nuh Akkuş/

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, hava sıcaklıklarının bugünden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak yurt genelinde 6 ila 12 dereceye kadar azalacağı, hafta sonuna kadar kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur şeklinde olması beklenen yağışların Marmara'nın doğusu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Muğla, Konya, Karaman, Çankırı, Amasya, Giresun, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman çevreleri ile Ankara'nın kuzey kesimlerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Soğuk ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başından itibaren de etkisini kaybetmesi bekleniyor.