ANAMUR
Giriş Tarihi : 11-01-2022 10:40   Güncelleme : 11-01-2022 10:40

Erbal’in Minikleri, Gazeteciler Günü’nü Unutmadı!

Anamur’da hizmet veren Kreş ve Gündüz Bakımevi Çocuk Kulübü olan Erbal Kreş’in minikleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü unutmadı.

Erbal’in Minikleri, Gazeteciler Günü’nü Unutmadı!

Havva Ulu/

Anamur’da hizmet veren Akdeniz Postası Gazetemizi minikler, inceleyerek merak ettiklerini soruları sordu.

 Gazetelerin nasıl hazırlandığı ve basıldığı konularında bilgi verildi.

Kreş ve Gündüz Bakımevi Çocuk Kulübü olan Erbal Kreş öğretmenleri, “neredeyse bütün özel günleri kutladıklarını dile getirdi. Çocukların okul öncesi eğitim görmesinin sonraki eğitim hayatları için önemli bir temel oluşturduğunu söyleyen öğretmenler, “Kreşimizde amacımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şartlarda geleceğe, güvenle hazırlamak. Sadece vakit geçirmelerini değil, öğrenmelerini de istiyoruz. En değerli varlıkları çocuklarını bize gönül rahatlığıyla emanet eden ailelere, kreşimizin hayata geçmesinde emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 Akdeniz Postası Gazetesini İncelediler

Çalışan ailelere büyük kolaylık sağlayan Erbal Kreş ve Gündüz Bakımevi. Okulumuz, çocuklarımızın kendini ifade etme, kendine güvenme, çevresinde kabul görme ve sosyal bağımsızlık kazanmasında; ilköğretime uyum sağlamasında geleceğe yönelik önemli bir adımdır. Çocuklarımız, görerek, duyarak, yaparak, katılarak ve paylaşarak öğrenir. Bilgileri öğrenirken kendisi de bilgilerini sorgular ve üretmeye çalışır” ifadelerini kullandı. Miniklerle birlikte gazeteyi inceleyerek unutulmaz bir gün geçirdiklerini söyleyen minikler, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.”