ANAMUR
Giriş Tarihi : 29-11-2021 16:12   Güncelleme : 29-11-2021 16:12

Tuğrul Tarım, Growtech Tarım Fuarı’na Katıldı

Antalya'da 20'nci kez düzenlenen dünyanın en büyük örtü altı tarım fuarına Tuğrul Tarım işletme sahibi Alper Tahir Tuğrul Katıldı. 

Tuğrul Tarım, Growtech Tarım Fuarı’na Katıldı

Havva Ulu/

 Katıldığı fuar hakkında bilgi veren Alper Tahir Tuğrul, “Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı'nın (Growtech) kapıları, Antalya'da 20'nci kez açıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl iptal edilen ve bu yıl 20'ncisi ANFAŞ Fuar Merkezi'nde yapılan Growtech Fuarı, kenti hareketlendirmiş görünüyor. Growtech Fuarı'nda her yıl olduğu gibi bu yıl da tarım sektöründeki ilginç ve inovatif ürünler sergileniyor.

25 Ülkeden 515 Firma

Fuara 25 ülkeden 515 firmanın katılım sağladığını açıklayan Tuğrul, "Fuarda sera ve sulama teknolojileri, tohumculuk, bitki besleme ve koruma, tarım makineleri ve hayvancılık olmak üzere toplam beş kategoride ürünler sergileniyor.

Fuarda önemli ticaret bağlantıları yapılarak, firmaların daha önce hiç girmediği pazarlara girme fırsatı bulduklarını da ifade eden Tuğrul "Örneğin, bir firma ilk defa Çin'e tohum ya da makine satabiliyor. Azerbaycan'a başka bir ürün, sera satabiliyor. Ama bunların parasal değerlerini ölçemiyoruz. Kabaca tahminimize göre 300-400 milyon dolar seviyesinde ticaret rahat bir şekilde dönüyor" ifadelerini kullandı.

'Her Stantta Yeni Ürün Görmek Mümkün'

Fuarda sera sistemlerinde özellikle yeni çözümler bulunduğunu anlatan Tuğrul, şunları söyledi: "Dış etkenlere karşı daha mukavim ve daha hafif sistemlerden oluşan sera sistemleri var. Sulama sistemlerinde birtakım yenilikler var. Tohumda özellikle kuraklığa dayanıklı tohum çalışmaları var. Gübrede klasik gübre haricinde sıvı gübrelerde verim artırıcı yeni ürünler var. Her stantta yeni ürünleri görmek mümkün.

Fuardan Anamur’a dönüşte Gazipaşa’daki üreticimiz Ahmet Özkan’ın Avokado bahçesinde incelemeler yapıp üreticimizi bilgilendirdik.” Dedi.