GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-11-2021 10:02   Güncelleme : 25-11-2021 10:02

Başkan Erdinç’ten Başbuğ Alparslan Türkeş’i Anma Mesajı

Anamur Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Emin Erdinç Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğumunun 104. Yılında anma mesajı yayımladı.

Başkan Erdinç’ten Başbuğ Alparslan Türkeş’i Anma Mesajı

Havva Ulu/

Başbuğ Alparslan Türkeş’i rahmet ve şükranla andıklarını belirten Başkan Erdinç, Türkeş’in ömrünü Türk milleti için adadığını söyledi.

Erdinç açıklamasında, “25 Kasım 1917 ülkücüler için, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in doğum tarihi olması sebebiyle özel bir tarihtir. 4 Nisan 1997’ye kadar geçen ömrünü turan bayrağını yükseltme ve Türk adını dağa taşa yazdırmanın kavgasıyla geçirmiştir. Zor ve çile dolu geçen ömrünü büyük davasının başında yüzyıllık bir çınar gibi ayakta bitmiş ve kök salmıştır. Şükürler olsun ki, Başbuğumuz gibi bir liderimiz oldu. Davası İlayı Kelimetullah ve Nizamı Alem olan ülkücü hareketin cevheri hiç şüphe yok ki Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. Bütün ömrünü adadığı Türk İslam ülküsü yolunda, Türk İslam ülkücüleri olarak, son nefesimize kadar şeref ve dimdik olarak yürüyeceğimizi cihan aleme göstermekle sorumluyuz. Gönlümüzde başbuğ sevgisi ve onun kararlığı, azmi, cesareti Başbuğ Türkeş şuuru daima var olacaktır. Ülkü Ocakları olarak başbuğun bıraktığı emanetlerin ve onun fikirlerinin ona bağlı ülkücü gençler tarafından daima yaşatılması için var gücümüzle çalışacağımız hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ülkücü hareket de ilelebet başbuğunun izinde yürüyecek ve ilanihaye var olacaktır. Davası mukaddes olanın, çilesi ebedi olur. Türk milletinin selameti ve ebediyeti için her türlü çileye göğüs geren. Türk'e Türklüğünü hatırlatmayı kendine Ülkü edinen.  Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i doğumunun 104. yılında rahmet, minnet ve özlemle anıyorum. ” diye konuştu.