ANAMUR
Giriş Tarihi : 19-11-2021 11:01   Güncelleme : 19-11-2021 11:07

Anamur’da Rotary Federasyon Kulubü Basın Toplantısı Düzenledi

Rotary kulubü 2430.bölge Türkiye federasyon Başkanı Mustafa Kemal Ketrez, Ünlüselek Otelde basın toplantısı düzenledi.

Anamur’da Rotary Federasyon Kulubü Basın Toplantısı Düzenledi

Nuh Akkuş/

İlçenin yerel basın mensuplarının katıldığı toplantıda konuşan Rotary kulubü 2430.bölge Türkiye federasyon Başkanı Mustafa Kemal Ketrez, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunan Rotary Kulüplerinin haftalık ya da 15 günlük  periyotlar içinde düzenli toplantı yaptıklarını ve çeşitli faaliyetler içinde olduklarını belirterek “ Federasyon olarak bu kulüplerimizi ziyaret ederim toplantılarda bulunuyorum ve yaptıkları çalışmalar, plan ve programlar çerçevesinde bilgiler alıyoruz” dedi.

Rotary Kulübü 2430.bölge Türkiye federasyon Başkanı Mustafa Kemal Ketrez Türkiye’nin her tarafında yaptıkları sosyal etkinlikler çerçevesinde topluma dokunduklarını ve farkındalık yarattıkları belirterek Başta çocuklarla ilgili olmak üzere eğitim, çevre,sağlık,önemli etkinlikler düzenlediklerini ve buna paralel olarak kurdukları Vakıf aracılığıyla da büyük kitlere ulaşarak destek ve planlamaları içinde bulundukları ifadelerinde bulundu.

Geçtiğimiz yaz mevsimi içinde çeşitli bölgelerde çıkan orman yangınlarında zarar gören çiftçilere ve hayvanları telef olan yöre insanlarına hayvan desteği verdiklerini ve çeşitli dokunuşlar yaparak yöre insanlarına el uzattıklarını söyledi.

Bölgelerde kurdukları temiz su projesinden de söz eden Federasyon Başkanı Ketrez, yöre kadınlarına peynir üretim merkezi ve makarna üretim merkezleri kurarak ekonomilerine katkı sağladıklarını da sözlerine ekledi.Rotary Kulübü Anamur Dönem Başkanı Dr. Ayşe Yalçın ise toplantıda kendi dönemindeki etkinliklerden söz etti.

Anamur’da Çocuk Kampı ve Çocuk Panayırı, Bisiklet turları, Dördüzleri ziyaret, Cumhuriyet Balosuna katılım, Devlet hastanesinde bazı hastalara destek, organ bağışı çevre düzenlemeleri ve öğrencilere burs konuları ana başlıklarıyla anlattı.