EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-10-2021 08:19   Güncelleme : 07-10-2021 08:19

Yılmaz, “Merdiven Altında Eğitim Verenlere Fırsat Vermeyin”

Özgüven Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Durmuş Yılmaz ve Kurucu Müdürü Selda Yılmaz, Özel Gereksinimli Çocukların Eğitiminin Merdiven altında yapanlara fırsat verilmemelidir diyerek vatandaşı bilgilendirdi.

Yılmaz, “Merdiven Altında Eğitim Verenlere Fırsat Vermeyin”

Nuh Akkuş/

Açıklama yaparak vatandaşı bilgilendiren Özgüven Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Durmuş Yılmaz, “Anamur da izinsiz merdiven altı, bazı Özel eğitim veren yerlerin olduğu, sosyal medyadan da Reklam yaptıklarını görmekteyiz.

Özel Gereksinimli Çocukların Eğitiminin, Bütün İzinleri Milli Eğitim Müdürlüğünden Alınmış, Özel Eğitim Uzmanlarının, Psikologların,Rehberlik ve Psikolojik Danışmanların, Fizyoterapistlerin Görev Yaptığı, Bütün Sınıfları Özel Gereksinimli Bireylere Göre Hazırlanmış Sınıflarda, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinden alınması gerektiğini, merdiven altı yerlerde, umut tacirlerine fırsat vermemelerini  isteriz. Ayrıca kurumumuzda Öğretmenlerimizin, Türkiye geneli Özel Eğitimde Uzmanlaşmış hocalar tarafından dönem dönem eğitimler almaktadır.

Öğretmen eğitimlerimizin ikinci turuna; Yaygın Gelişimsel Bozukluklar başlığı ile devam ediyoruz. Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Emre Ünlü ile yapacak olduğumuz çalışmalarımızla birlikte, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar alanındaki çalışmalarımıza daha fazla derinlik kazandırmayı amaçlıyoruz.

Yaygın gelişimsel bozukluklar (YGB); erken çocuklukta sosyal beceri, dil gelişimi ve davranış alanında uygun gelişmeme veya kaybın olduğu bir grup psikiyatrik bozukluktur. Genel olarak bu bozukluklar gelişimin birçok alanını etkilerler ve kalıcı işlev bozukluklarına yol açarlar.

Bu grupta beş bozukluk tanımlanmıştır; Otistik Bozukluk, Asperger Bozukluğu, Çocukluğun Dezintegratif Bozukluğu, Rett Bozukluğu,Başka türlü adlandırılmayan yaygın gelişimsel bozukluk (YGB-BTA)

Çalışmalarımızın, öğrenci ve ailelerimizin günlük yaşamına daha fazla olumlu katkı yapabilmesi ümidiyle.” Dedi.