EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-10-2021 09:49   Güncelleme : 05-10-2021 09:49

Erbal Kreş’in Minikleri Sevimli Dostlarla Buluştu

Anamur’da hizmet veren Kreş ve Gündüz Bakımevi Çocuk Kulübü olan Erbal Kreş’in minikleri ve Anamur Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Alime Yiğit Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Bozyazı Tekmen’deki Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Erbal Kreş’in Minikleri Sevimli Dostlarla Buluştu

Havva Ulu/

Anamur’da yaptığı etkinlikler ve çalışmalarıyla farkındalık yaratan Erbal Kreş kurucu müdürü Suna Yılmaz, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle öğrencileriyle Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Bozyazı Tekmen’deki Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek sevimli dostlarla vakit geçirdiler. Yanlarında öğretmenleri ve görevlilerle rehabilitasyon merkezini gezen çocuklar hayvan dostlarına yanlarında getirdikleri mamaları da armağan etti.

Suna Yılmaz, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde de rehabilitasyon merkezinin kapılarını her hayvan severe olduğu gibi minik öğrencilere de açan Büyükşehir Belediyesi, böylelikle onların da yaşam hakkının önemini çocuklara aşılıyor. Bu doğrultuda rehabilitasyon merkezinde görevliler tarafından çocuklara hayvanlara nasıl davranılması gerektiği, onlara verilmesi gereken değer anlatıldı.

Başkan Alime Yiğit, Hayvan haklarıyla ilgili eğitimin küçük yaşlarda verilmesi gerekmekte. Gelen çocuklarımıza sokak hayvanlarımızın beslenmesi ile ilgili de bilgi verdik, onlara sokak hayvanlarımızın beslenmelerine yardımcı olacak mamaları  taktim ettik" dedi.”