SİYASET
Giriş Tarihi : 05-10-2021 08:35   Güncelleme : 05-10-2021 08:35

Kocamaz’dan Adaylık İddiasına Cevap

İYİ Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz, sosyal medya hesabından Millet İttifakı’nın Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak isminin geçmesi nedeniyle bir açıklama yaptı.

Kocamaz’dan Adaylık İddiasına Cevap

Havva Ulu/

Kocamaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Sosyal medya hesaplarında kimler tarafından ortaya atıldığı bilinmeyen, şahsımla ilgili yapılan bir paylaşımda “Millet İttifakının Mersin Büyükşehir Adayı Burhanettin Kocamaz” şeklindeki haberin gerçekle alakası yoktur.1.Zira henüz seçimle ilgili bir durum yoktur. 2. Önümüzdeki ilk seçim genel seçimdir ve erken bir seçim olmaz ise tarihi Haziran 2023’tür. 3. Yerel seçimlerin 5 yılda bir yapılacağı Anayasa hükmüdür. Anayasa değiştirilmeden yerel seçimlerin öne çekilmesi mümkün değildir. 4. Belediye Başkan adayları Parti Genel Merkezlerinin belirliyeceği yöntemle ve Genel Merkezinin onayı sonucu açıklanabilir. Yerel seçime yaklaşık 30 ay varken, partimizin şimdiden aday açıklaması diye bir durumda söz konusu değildir ve olamaz. 5. Zamanı geldiğinde o günün şartlarında partimiz ilgili kanunlar, yönetmelikler ve parti tüzüğümüz çerçevesinde gerekli değerlendirmeleri yapacak ve en iddialı şekilde de adayını açıklayacaktır.

Dolayısıyla şahsımla ilgili yapılan paylaşımın gerçekle herhangi bir ilgisi, alakası yoktur!

Bu nedenle de insanların kafasında soru işaretleri yaratacak spekülatif haberlere, paylaşımlara itibar edilmemesi önemle rica olunur.”