GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-10-2021 09:34   Güncelleme : 04-10-2021 09:34

Bugün hava nasıl olacak? 4 Ekim hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yurdun güneydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, İstanbul'da ise parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Bugün hava nasıl olacak? 4 Ekim hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya çevreleri ile Kırklareli kıyıları, Çanakkale'nin kuzeydoğu, Balıkesir'in kuzey ve Van'ın doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı yurdun güneydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, Kıyı Ege ile Akdeniz'de mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece altında seyredecek. Rüzgarın, genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 21
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı 21
İzmir: Az bulutlu ve açık 27
Adana: Az bulutlu ve açık 32
Antalya: Az bulutlu ve açık 30
Samsun: Çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 20
Trabzon: Çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 21
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 15
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 27

İHA