ANAMUR
Giriş Tarihi : 15-09-2021 11:05   Güncelleme : 15-09-2021 11:05

Anamur'da Zabıta Ekipleri Okul Kantinlerini Denetledi

Anamur Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, ilçede eğitim veren okulların kantinlerine yönelik denetim yaptı.

Anamur'da Zabıta Ekipleri Okul Kantinlerini Denetledi

Havva Ulu/

Kontrollerde kantinlerin çalıştırma ruhsatları kontrol edilirken, gıda maddelerinin sağlık koşullarını uygunluğu ve ürünlerin ambalajlarındaki son kullanma tarihleri incelendi. Ekipler uyulması gereken kurallar hakkında kantin yöneticileri ile çalışanları bilgilendirdi. Kovid-19 salgınına yönelik alınan önlemler de kontrol edildi.

Anamur Belediyesi Zabıta Müdürü Cüneyt Özdemir, yaptığı açıklamada, okul kantinlerindeki denetimlerin titizlikle yapıldığını söyledi. Denetimlerin Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç'ın talimatları doğrultusunda devam edecek.

Başkan Kılınç şu ifadeleri kullandı; "Öğrencilerimizin sağlığı belediyemizin her zaman önceliği olmuştur. Onlar eğitimlerine devam ederken bizlerde beslenme ihtiyaçlarını gördükleri okul kantinlerinde gereken denetimleri büyük bir titizlikle yapıyoruz. Okul kantinlerinin yönetmeliğe uygun şekilde faaliyetlerinin devam edip etmediğine dair incelemelerimiz geniş kapsamlı bir şekilde sürdürüyoruz. iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, kantin ve personelin genel hijyen durumu, Tarım ve Orman Bakanlığı onayı, üretim izinlerinin olup olmadığı ve kullanılan gıdaların muhafaza koşullarına uygunluğu konularında denetim yaptık. talimatımla zabıta ekiplerimiz denetimlerini sıklaştırdı. Velilerimizin içi rahat olsun."