Advert

Anamur Havacılık ve Extrem Spor Kulübü Derneği liseli öğrencilere eğitim verdi

Anamur’da faaliyet gösteren Havacılık ve Extrem Spor Kulübü Derneği, Anamur Özel Lider Temel Lisesi öğrencilerine “Yamaç paraşütü” eğitimi verdi.

Anamur Havacılık ve Extrem Spor Kulübü Derneği liseli öğrencilere eğitim verdi
Anamur Havacılık ve Extrem Spor Kulübü Derneği liseli öğrencilere eğitim verdi Muhabir
Bu içerik 630 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
Havacılık ve Extrem Spor Kulübü Derneği, geçtiğimiz hafta Anamur Özel Lider Temel Lisesi Müdürü Ziya Ethem Alıçlı’nın daveti üzerine okulda öğrencilere seminer verdi. Havacılık eğitmeni Süleyman Solak’ın verdiği seminere katılan ve bu spora ilgi duyan öğrenciler arasından seçilen 20 kişilik gruba geçtiğimiz Pazar günü Ünlüselek Hotel sahilinde ‘Havacılık eğitimi’ verildi.
Havacılık ve Extrem Spor Kulübü Derneği Başkanı Halil Ünlüselek gazetemize yaptığı açıklamada; “ Anamur Özel Lider Temel Lisesi Müdürü Ziya Ethem Alıçlı’nın daveti üzerine gittiğimiz okulda havacılık sporlarından olan yamaç paraşütüyle ilgili seminer verdik. Katılımcı öğrencilerden istekli olan 20 kişilik bir öğrenci grubu oluşturduk. Pazar günü Ünlüselek Hotel sahilinde eğitmenimiz Süleyman Solak tarafından eğitimlere başladık. Öğrencilerin hava sporlarına ilg duyduğunu gördük ve bu da bizi çok mutlu etti. Bizim amacımız Anamur’da bu sporu 7’den 77’ye herkese sevdirmek. Bizimle iletişime geçerek öğrencilerle bir araya gelmemize vesile olan Anamur Özel Lider Temel Lisesi Müdürü Ziya Ethem Alıçlı’ya çok teşekkür ederim. Bu tür çalışmalarımız gelen talepler doğrultusunda devam edecek. Havacılık sporuna ilgi duyan herkesi derneğimize bekliyoruz” dedi. 
Konu hakkında açıklama yapan Havacılık ve Extrem Spor Kulübü Derneği Eğitmeni Süleyman Solak da; “Biz Anamur’da havacılığı her kesime anlatıyoruz. Anamur Özel Lider Temel Lisesi Müdürü Ziya Ethem Alıçlı tarafından desteklenen eğitimlerimiz sayesinde öğrenciler bu spora teşvik edilerek Anamur’da havacılık sevdirilecek. Derneğimizin çalışmalarını bize her türlü desteği sağlayan Ünlüselek Hotel’in sahilinde yapıyoruz. Havacılık sporuna ilgi duyanları Ünlüselek Hotel’e bekliyoruz” diye konuştu.
Anamur’da eğitimlerine devam eden Havacılık ve Extrem Spor Kulübü Derneği üyelerinin çalışmaları hakkında da bilgi veren Solak; “Üyelerimizle birlikte Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Derneğimizin çalışmalarını takip eden ve destekleyen Anamur Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Alpay Yalçın’a ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Süleyman Solak     2018-10-16 Teşekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Şeker: ″Sofralık kayısıda Mut rakipsiz″
Başkan Şeker: ″Sofralık kayısıda Mut rakipsiz″
Denizkurdu 2019 tatbikatının Mersin ayağı başladı
Denizkurdu 2019 tatbikatının Mersin ayağı başladı