Advert

Deniz; Araçlarınızın kışlık bakımını ihmal etmeyin!

Anamur Deniz Otomotiv Citroen Yetkili Bayii Sahibi Durmuş Deniz, kışın yaklaşmasıyla havaların soğuması nedeniyle sürücüleri araç bakımı konusunda uyardı.

Deniz; Araçlarınızın kışlık bakımını ihmal etmeyin!
Deniz; Araçlarınızın kışlık bakımını ihmal etmeyin! Muhabir
Bu içerik 578 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
Masraftan kaçınarak araçlarına kışlık bakım yaptırmayanların zararlı çıkacağını söyleyen Deniz, “Radyatörlere antifriz, akülere asitli su koymayı, araçların eskiyen lastiklerinin yenilenmesi gerektiğini unutmasınlar. Sürücülerimiz tarafından güvenli bir seyahat için bu tür eksiklikler acilen tamamlanmalı. Sürücülerimizin araçlarını kullanırken mutlaka kış şartlarını düşünerek yavaş ve dikkatli hareket etmelerinde fayda var” dedi.
Deniz; “Fren, direksiyon, şanzıman, diferansiyel ile motorun yağ bakımı yapılmalıdır. Ayrıca, akülere asit, radyatörlere antifriz biran önce konulmalıdır. Balatalar, silecekler, diskler, elektronik aksam, kalorifer-klima sistemi kısaca araçdaki bütün mekanizmalar gözden geçirilerek kışa hazır hale getirilmelidir” diye ifade etti.
Kışlık bakım masrafından kaçınmanın daha büyük sorunlara yol açacağını vurgulayan Deniz; “Kışlık bakımın masrafından kaçınmak, güvenli sürüşü engeller, yakıt tüketimini ve kaza riskini artırır. Sabahları aracı çalıştırmak güçleşir. Zorlukla çalıştırılırsa bile verimli çalışmayacak ve yakıt tüketimi artacaktır. Motor düzensiz çalıştığı için yıpranma fazla olacak ve aracın ömrü kısalacaktır’ şeklinde konuştu.
İşadamı Durmuş Deniz; “Vatandaşlarımız Cıtroen marka araçların yanısıra Deniz Otomotiv Yetkili servisimizde her marka aracın kaborta, bakım ve tamirat işlemlerini garantili bir şekilde yaptırabilirler” dedi.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Ocaklar İlçe Başkanı Gürüz ihtiyaç  sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor
Ak Ocaklar İlçe Başkanı Gürüz ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor
Kocamaz’ın DP’den adaylık başvurusu kabul edildi
Kocamaz’ın DP’den adaylık başvurusu kabul edildi