Advert

Bilinçsizce kullanılan cep telefonları ‘fıtık’ etmeye başladı!

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanları, hayatı kolaylaştıran cep telefonlarını bilinçsizce kullanımının insanları fıtık etmeye başladığını belirtti. Özellikle gözünü telefondan ayırmayanların bu durumdan daha çok etkilendiğini kaydeden uzmanlar, “Bir hastalık boyutuna ulaşan cep telefonundan ayrılamama sorunu ilerleyen dönemlerde başka sorunlara da neden oluyor” dedi.

Bilinçsizce kullanılan cep  telefonları ‘fıtık’ etmeye başladı!
Bilinçsizce kullanılan cep  telefonları ‘fıtık’ etmeye başladı! Muhabir
Bu içerik 188 kez okundu.

Günümüzde herkesin sahip olduğu akıllı cep telefonlarının artık faydası kadar zararlarının da gündeme gelmeye başladığını kaydeden uzmanlar, “İlerleyen teknolojiyle birlikte cep telefonları, tablet bilgisayarlar gibi birçok mobil cihaz, günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Uzun süre bilgisayar ve cep telefonu kullanımı, saatlerce vücudun ve başın öne eğik pozisyonda tutulduğu işlerle uğraşmanın sonucu baş ağrısı, boyun ağrısı, omuz ve kollarda ağrı oluşmakta ve her geçen gün bu ağrılardan şikayetçi olanlara bir yenisi daha eklenmekte. 
Evde, iş yerinde hatta araçlarda bile insanların büyük çoğunluğu başını elindeki telefona doğru eğerek sürekli ekrana bakıyor. Oysaki baş ve boyun bölgesini normalin dışında sürekli aynı pozisyonda tutmak, ağrılara ve ileri durumlarda boyun fıtığına neden olabiliyor. Boyun ağrılarının, teknolojik cihazları yoğun olarak kullanmaktan dolayı günümüzde artış gösterdi bir gerçek” diyerek insanların telefon ve dijital cihaz bağımlılığından kurtulmasını önerdi. 

kaynak:iha

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozyazı’da Kur’an Kursu yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı’da Kur’an Kursu yıl sonu etkinliği düzenlendi
Başkan Seçer, şehit ve gazi aileleriyle iftarda buluştu
Başkan Seçer, şehit ve gazi aileleriyle iftarda buluştu