Kocamaz: “Mersin dünyada fark edilen bir kent haline gelmiştir”

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali’nin kortej yürüyüşü öncesi misafir sanatçılar ve kent protokolü düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Kocamaz: “Mersin dünyada fark edilen bir kent haline gelmiştir”
Bu içerik 177 kez okundu.

4 gün sürecek olan festivalin ilk gününde, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, dünyanın farklı ülkelerinden festival için Mersin’e gelen sanatçılarla ye-mekte bir araya geldi. Festival yemeğine Başkan Kocamaz’ın yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Mersin İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Şerafettin Yılmaz, Mersin Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, dünyaca ünlü görme engelli sanatçı Eşref Armağan, Joana Zimmer, Savaş Gazileri Derneği Başkanı Mujo Aganovic, Mark Goffeney, akademisyenler, meclis üyeleri, festivale katılan sanatçılar, engelli bireyler ve aileleri katıldı. 
Festival için oldukça heyecanlı olduklarını ve böyle bir etkinlikle dünyada farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Kocamaz, 30 Mart 2014’de göreve geldikleri andan itibaren Mersin’i engelsiz bir kent yapma iddiası ile yola çıktıklarını söyledi. Kocamaz, “Mersin’i engelsiz bir kent yapacağız dedik ve bugün geldiğimiz noktada çok büyük mesafeler kat ettiğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Tabi ki mükemmellik bugünden yarına ulaşılabilecek bir sonuç değildir. Ama her şeye rağmen bugün geldiğimiz noktada Mersinimiz artık sadece Türkiye’de değil, dünyada fark edilen bir kent haline gelmiştir. Bu fark edilen durum Birleşmiş Milletlerden ve Dünya Engelliler Vakfı’ndan aldığımız ödüllerle de tescillenmiştir" dedi.

kaynak:iha

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Silifke Uluslararası Müzik ve Folklor Festivali başladı
Silifke Uluslararası Müzik ve Folklor Festivali başladı
Yeşilboğaz: “Önemli olan kanunların nasıl uygulandığıdır”
Yeşilboğaz: “Önemli olan kanunların nasıl uygulandığıdır”