Advert

Hamileliğinde beyin tümörünü yenerek 4. kez anne oldu

Van'da yaşayan, 6 aylık hamile iken beyninde tümör olduğunu öğrendikten sonra tedavi için Mersin'e gelen 34 yaşındaki Aysel Bozkurt, kendisi için hayati risk oluşturan 2 santimlik tümörün başarıylaalınmasından üç ay sonra da bebeğini kucağına alarak, 4'üncü kez anne olma sevincini yaşadı.

Hamileliğinde beyin tümörünü yenerek 4. kez anne oldu
Hamileliğinde beyin tümörünü yenerek 4. kez anne oldu Muhabir
Bu içerik 264 kez okundu.

Van’da yaşayan ev hanımı Aysel Bozkurt, hamilelik döneminde gözlerinde görme kaybı oluşmasının ardından tanı ve tedavi için VM Medical Park Mersin Hastanesi’ne başvurdu. VM Medical Park Mersin Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Rıdvan Açıkalın yaptığı kontrollerde       6 aylık hamile Bozkurt’un beyninde 2 santimetre boyun-da bir tümör olduğu ve göz damarlarına baskı yaptığı, bunun da görme kaybına yol açtığını tespit etti. Zaman kaybedilmeden ameliyat olması gereken Bozkurt’un operasyonu için Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mercan       Aslan Çalış’ın da desteği alınarak       2 santimetre boyundaki tümör alındı. 
"Kendisiyle ilgilenen doktorun adını çocuğuna koydu" 
Anne karnındaki bebeğin herhangi bir zarar görmediği dört saatlik operasyon sonrası sağlığına yeniden kavuşan Aysel Bozkurt, üç ay boyunca memleketi Van’a dönmeyerek Mersin’de doktor kontrolünde, tüm öneri ve uyarılara harfiyen uyarak doğuma hazırlandı. Riskli bir gebelik sürecinden sonra Aysel Bozkurt, beyin tümörü ameliyatı olduğu hastanede dördüncü kez annelik sevincini yaşadı. 3 kilo 550 gram doğan bebeğinin de kendisinin de gayet sağlıklı olduğunu belirten Aysel Bozkurt, "Zorlu ve endişeli        bir hamilelik süreci yaşadım. Hamileliğimin 6’ncı ayında     sol gözüm tamamen görmez hale gelirken, sağ gözümde    de yüzde 50 kayıp oluştu. Van’dan tavsiyeler üzerine Mersin’e geldik ve Op. Dr. Rıdvan Açıkalın’a başvurduk. Doktorumuz sayesinde sağlığıma yeniden kavuştum, görmeye başladım. 
Sağlıklı bir şekilde kızımı kucağıma aldığım için doktorlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu nedenle çocuğuma Mercan ismini koyduk. Önce ismini  farklı düşünüyordum, ama      bu olaydan sonra doktorumuzun ismini koyduk" dedi.

kaynak:iha

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bozyazı’da Kur’an Kursu yıl sonu etkinliği düzenlendi
Bozyazı’da Kur’an Kursu yıl sonu etkinliği düzenlendi
Başkan Seçer, şehit ve gazi aileleriyle iftarda buluştu
Başkan Seçer, şehit ve gazi aileleriyle iftarda buluştu