GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-07-2021 10:11   Güncelleme : 13-07-2021 10:11

Kocamaz, “Her yerden silebilirsiniz de ,gönüllerden,kalplerden nasıl sileceksiniz ?”

İYİ Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz, Tarsus İlçesi’nde 15 Mart 2018 tarihinde açılışını yaptığı “Atatürk ve Adile Hala Anıtı” etrafında bulunan bilgilendirme tabelalarından Burhanettin Kocamaz isimlerinin ve Adile Hala ile Aziz Atatürk ’ün arasında geçen diyaloğun anlatıldığı kitabenin kimliği belirsiz kişi yada kişilerce kasıtlı olarak silinmesinden dolayı açıklama yaptı.

Kocamaz, “Her yerden silebilirsiniz de ,gönüllerden,kalplerden nasıl sileceksiniz ?”

Nuh Akkuş/

Konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti GİK Üyesi Burhanettin Kocamaz, “Değerli dostlarım uzun zamandır bilgi sahibi olduğum bir konuyla alakalı son olarak bugünde bir gelişme yaşanmış olması sebebiyle bu açıklamayı yapma gereği hasıl olmuştur.

Sabah saatlerinde bir gönül dostumuz belediye başkanlığı dönemimizde 15 Mart 2018 tarihinde Tarsus ilçemizde açılışını yaptığımız “Atatürk ve Adile Hala Anıtı” etrafında bulunan bilgilendirme tabelalarından 5 dönem halkın aziz oylarıyla seçilmiş dönemin belediye başkanı olan şahsım Burhanettin Kocamaz isimlerinin ve en önemlisi Adile Hala ile Aziz Atatürk ’ün arasında geçen diyaloğun anlatıldığı kitabenin kimliği belirsiz kişi yada kişilerce kasıtlı olarak silinmiş olduğu bilgisini verdi.

Tabi geçmişte bunun gibi birçok duyum aldık ancak bu zamana kadar bir açıklama yapma gereği duymadık.

“İt Ürür Kervan Yürür” diyerek yolumuza devam ettik.

Ancak geldiğimiz bugünde Cumhuriyet’imizin Kurucu Lideri Aziz Atatürk ile Kahraman Türk Kadını Adile hala’nın bile isimlerini silebilecek şeref yoksunlarının doğmuş olması bizleri hayretler içerisinde bırakıyor.

Kıymetli hemşehrilerim 1994’den bu güne halka hizmeti hakka hizmet bilmiş, bu memlekete hizmet noktasında kendini adamış bir insanın, geçmişten günümüze her türlü baskılara ve şiddete karşı dimdik durmuş bir vatan evladının bu tür muamelelerle yılmayacağını artık herkes anlamalı ve ona göre davranmalıdır.

Biz bu zamana kadar sefer biletimizi halkımızdan aldık. Elhamdulillah zaferi de her seferinde Cenab-ı Allah bizlere nasip eyledi.

Bu saatten sonrada böyle olacak halkımızın sesine kulak verecek ve yolumuza devam edeceğiz.

Bu kirli oyunları ve planları yapanlar kuş kadar beyinleriyle bizleri yıldırmaya ve yolumuzdan döndürmeye çalışacaklarını zannediyorlarsa yanılıyorlar.

Şunun bilinmesini isterim ki, bu ve bunun gibi şahsıma yönelik yapılan alçak saldırılar sonucunda her seferinde yeniden besmele çekecek ve halkımızın sesine kulak vererek yolumuza devam edeceğiz.”dedi.