ANAMUR
Giriş Tarihi : 10-06-2021 08:55   Güncelleme : 10-06-2021 08:55

Anamur Anadolu Lisesi’nden İpana 23. Türkiye On-Line Liselerarası müzik yarışmasına iki katılım

Anamur Anadolu Lisesi, ‘’İpana 23. Türkiye On-Line Liselerarası Müzik Yarışması’’na İki öğrenci ile katıldı.

Anamur Anadolu Lisesi’nden İpana 23. Türkiye On-Line Liselerarası müzik yarışmasına iki katılım

Nuh Akkuş/

Okulun başarılı öğrencilerinden Ulaş Baran Acar ve Latife Halenur Sayar Bireysel Erkek ve Bireysel Kız Solist olarak müzik öğretmeni  Gültekin Uzun danışmanlığında ayrı ayrı yarışmaya katıldılar.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘’Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’’ ödülüne sahip, bu sene on-line olarak düzenlenen ‘’İpana 23. Türkiye On-line Liselerarası Müzik Yarışması’’na rekor sayıda başvuru geldi. 81 ilden her liseye açık olan yarışma, bu sene 1700 performansla rekor kırarken Mersin, 10 okuldan 50 öğrenci ile başvurdu.

Yahya Akel Fen Lisesi, Özel Çağ Koleji, Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi, Nurettin Topçu Anadolu Lisesi, Odtü Geliştirme Vakfı Özel Mersin Anadolu Lisesi, 19 Mayıs Anadolu Lisesi, Mersin - Anamur Anadolu Lisesi, Hüseyin Okan Merzeci Anadolu Lisesi, İçel Anadolu Lisesi, Mersin Ticaret Odası Ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi’nden elli öğrenci ve grup, 10 Haziran’da açıklanacak 120 finalistin arasına girmek için mücadele ediyor.

55 şehirden 1700 video performansın başvurduğu yarışmada, başvuruların bitmesinin hemen ardından, performansları değerlendirmek için ön jüri üyeleri yoğun çalışmalara başladı.

Finalistlerin açıklanmasına sayılı günler kala binlerce performansı değerlendirmeye başlayan ve dev isimlerden oluşan ön jüri üyeleri; yarışmanın kurucusu ve başkanı Serhat Hacıpaşalıoğlu, ülkemizin en önemli müzisyenlerinden Özkan Uğur, Fuat Güner, Aşkın Nur Yengi, Turhan Yükseler, Tarkan Gözübüyük ve Fatma Turgut ‘’Türkiye’nin her şehrinden başvuran, gencecik arkadaşlarımızı görünce çok mutlu oluyoruz. Yarışmanın kuralı gereği 120 finalist açıklayacağız belki ama hepsi bizim birincimiz oldular bile.’’ dedi.

10 Haziran’a kadar sürecek olan jüri değerlendirmesi sonucu belirlenecek 120 finalist ise 14 Haziran’da açıklanacak 14-25 Haziran tarihleri arasında belirlenen 120 video performansın final oylamaları ve jüri değerlendirmesi yapılacak. Kazananlar ise canlı yayında 27 Haziran’da açıklanacak. Video performansları BANABAK mobil uygulamasından izlenebi lir veya oylanabilir.