SPOR
Giriş Tarihi : 07-06-2021 10:53   Güncelleme : 07-06-2021 10:56

Kupayı Alan Ferhat Anamur’un Gururu oldu

Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından Antalya'nın Alanya ilçesinde4-6 Haziran tarihlerinde düzenlenen PGAEC Yamaç Paraşütü Hedef Avrupa Kupası yarışları sona erdi.

Kupayı Alan Ferhat Anamur’un Gururu oldu

Havva Ulu/

Yamaç Paraşütü Hedef Avrupa Şampiyonasında Anamur’u ve Ülkemizi temsil eden Ferhat Erol , yarışma sonunda kupayı kaldırarak hepimizi gururlandırdı.

Milli Sporcumuz Ferhat Erol, Ekimde ayında Bulgaristan’da yapılacak Yamaç Paraşütü Hedef Avrupa Şampiyonasında  Ülkemizi temsil edecek. Antisk Spor Kulubü Ve Anamur Stk Platformu Çalıştayı pilotu ve yamaç paraşütü eğitmeni aynı zamanda da Avrupa Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonasında jüri üyesi olarak görev alan  Süleyman Solak  yaptığı açıklamada ,” Elhamdülillah Avrupa Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası ve final. İnandık çok çalıştık şampiyonanın en genç en teknik sporcusu olarak kupa ile dönüyoruz. Ferhat EROL hayatında ilk kez bir yarışmaya katıldı. Yarışma puanına göre Türkiye sıralamasında 8. Sırada Avrupa sıralamasında 31. Sırada bundan sonraki yarışmalarda yer alarak sıralamayı en öne çekmek için çok çalışıp gayret edecek. Başta Ergün Ulu Hocamız olmak üzere Kurumum TKGM, THSF, Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Daire Başkanımız Bülent Erdem, İlçe Spor Müdürümüz Doğan Kuz ve Anamur Havacılık ve Ekstrem Doğa Sporları Kulübü Başkanımız Halil Ünlüselek, ANTİSK Başkanımız Ali Balcı, STK Platformu Çalıştayı Başkanımız Nihat Genç ve Sponsorlarımız ile birlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim ” dedi.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları düzenlenen törende takdim edildi.