ANAMUR
Giriş Tarihi : 26-04-2021 10:08   Güncelleme : 26-04-2021 10:22

Başkan Gümüş, Siyasi Partilerden Tarım Arazileri İçin Destek İstedi

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Gümüş ve muhtarlar, Nazım İmar Planında tarım arazilerinin dikkate alınmadığı gerekçesiyle siyasi partilerin il başkanlarını ziyaret etti.

Başkan Gümüş, Siyasi Partilerden Tarım Arazileri İçin Destek İstedi

HAVVA ULU/

Mersin Büyükşehir Belediyesinin hazırlattığı Nazım İmar Planında tarım arazilerinin dikkate alınmadığı belirtilen açıklamada, muhtarlarla birlikte siyasi partilerin il başkanlıklarını ziyaret ederek destek istendiği kaydedildi.

Yapılan açıklamada;  “Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin hazırlatmış olduğu; 1/5000 ölçekli Nazım imar planın'da: Tarım arazilerinin dikkate alınmadığı, bölge insanımızın, merkezine aldığı  tek geçim kaynağının tarım olmasından dolayı tarım alanlarımızın korunması gerektiği, tarım arazilerimizin Anamur Büyük ova kapsamına alınması, mahalle sınırlarımızın bitişiğindeki orman vasfını kaybetmiş taşlık ve fundalık "çalılık" alanların imara açılması ve planlamaların atıl araziler üzerinde yapılması gerektiğini dile getirerek, böyle bir uygulamanın Halkın "Çiftçinin",  yararına olacağını anlatarak Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi,  İyi Parti, Mersin İl başkanlığı makamlarını  ayrı ayrı ziyaret ederek konuyla ilgili destek istedik. Siyasi Partilerimizin İl Başkanlığı makamlarını ziyaretimizden sonra  bizlerin ve çiftçimizin sesi soluğu olarak gördüğümüz Kanal 33 ailesini ziyaret ederek empati merkezli arz ve taleplerimizi ilettik.

Destek ziyaretlerimizin tamamı  bizleri ziyadesiyle memnun etti.  Konunun hassasiyetini ve önemini bildiklerini Tarımsız bir Anamur’u, düşünemeyeceklerini dile getirdiler. Bu konuyu hem Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin komisyonların da ve meclis toplantılarında takipçisi olacaklarının sözünü verdiler.

Siyasi partilertilerimizin İl başkanlıgı nezninde  bu olumlu ve kararlı davranışlarından dolayı tüm Çiftçilerimiz adına siyasi partilerimize ve Kanal 33 Ailemize sonsuz teşekkürler ediyoruz.” Dedi.

Destek ziyaretine katılanlar ise Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Yönetim kurulu üyesi Fahrettin Serbest ve Sezai Özen, Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Yönetim kurulu, Çeltikçi mahalle muhtarı Mustafa Aytugan, Bozdoğan mahalle muhtarı mevlüt Yılmaz, Ören mahalle muhtarı Mustafa Uysal Şahin, Köprübaşı mahalle muhtarı Şahabettin Doğan,  Kaşdişlen mahalle İbrahim Erdem yer aldı.

Siyasi parti temsilcileri de ziyarette konunun takipçisi olacaklarını aktardı.