ANAMUR
Giriş Tarihi : 21-04-2021 15:28   Güncelleme : 21-04-2021 15:28

ANAMED yarınlar için destek istedi

Anamur’da hizmet veren sağlık sektöründe ve gerçekleştirmiş olduğu sosyal sorumluluk projelerinde  adından sıkça bahsettiren  Özel Anamur Anamed Hastanesi Baş Hekimi Travmatoji ve Ortopedi Uzmanı Cüneyt Kavak, bölgenin ikinci büyük kütüphanesini hastanesinin zemin katında açmak için okurseverlerden kitap bağışı ricasında bulundu.

ANAMED yarınlar için destek istedi

Mevlana Mermi/

Özel Anamur Anamed Hastanesi bölgenin ikinci en büyük kütüphanesini kitapseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Hastanenin zemin katında yer alacak kütüphane içerisinde 10 bin kitabı barındıracak.

Özel Anamur Anamed Hastanesi Baş Hekimi Travmatoji ve Ortopedi Uzmanı Cüneyt Kavak yaptığı açıklamada, “Ben okursam, sen okursan, o okursa, değişir dünya” dedi.

“10 Bin Kitaba İhtiyacımız Var”

Zeynep Kavak Kütüphanesi’nin alt yapısını hazırladıklarını söyleyen Özel Anamur Anamed Hastanesi Baş Hekimi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Cüneyt Kavak, 10 bin kitaplık kütüphanenin altyapısını tamamladıklarını söyledi. Rafları koyduklarını, bir düzen oluşturduklarını belirten Cüneyt Kavak, “Artık kütüphanemizi açmak için sabırsızlanıyoruz. Gün sayıyor diyebiliriz. Kütüphanemizin kitap konusunda eksiklikleri var. 10 bin kitaba ihtiyacımız var. Bu noktada yardımseverlerden ve kitapseverlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

“Ben Okursam, Sen Okursan Dünya Değişir”

“Ben okursam, sen okursan, o okursa, değişir dünya” diyerek yola çıktıklarını belirten Kavak, “Geleceğimizi olan çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmalıyız. Okumanın birçok faydası var. Zeka geliştirir, stresi azaltır, bilgiyi çoğaltır, hafızayı güçlendirir ve daha rahat uyumanızı sağlar. Sağlıklı bir nesli inşaa etmek istiyorsak önce okuma alışkanlığını kazandırmamız gerekir” ifadelerini kullandı.