ANAMUR
Giriş Tarihi : 19-04-2021 11:10   Güncelleme : 19-04-2021 11:10

Anamur Ziraat Odasından Siyasi Partilere Ziyaret

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş ve mahalle muhtarları siyasi partilerin ilçe başkanlıklarını ziyaret etti.

Anamur Ziraat Odasından Siyasi Partilere Ziyaret

Anamur- Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Gümüş, ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamada, “ Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin hazırlatmış olduğu; 1/5000 ölçekli Nazım imar planında:  Tarım arazilerinin dikkate alınmadığı, bölge insanımızın, merkezine aldığı  tek geçim kaynağının tarım olmasından dolayı tarım alanlarımızın korunması gerektiği, tarım arazilerimizin Anamur Büyük ova kapsamına alınması, mahalle sınırlarımızın bitişiğindeki orman vasfını kaybetmiş taşlık ve fundalık "çalılık" alanların imara açılması ve planlamaların atıl araziler üzerinde yapılması gerektiğini dile getirerek, böyle bir uygulamanın Halkın "Çiftçinin",  yararına olacağını anlatarak Anamur da bulunan siyasi partilerimizi ziyaret edip hepsinden  destek istedik. Anamur Cumhuriyet Halk partisi ilçe başkanımız Durmuş Deniz  ve yönetimini, Anamur İyi parti ilçe başkanımız Osman Kahvecioğlu ve yönetimini,  Anamur Adalet ve kalkınma partisi ilçe başkanımız Fevzi Yılmaz ve yönetimini,  Anamur Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanımız Adnan Gübbük ve yönetimini, ayrı ayrı ziyaret ederek konuyla ilgili destek istedik.

 Ziyaretlerimizde bütün ilçe başkanlarımız ve yönetimleri konunun hassasiyetini ve önemini bildiklerini tarımsız bir Anamur’u düşünemeyeceklerini dile getirdiler. Bu konuyu hem Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin komisyonların da ve meclis toplantılarında takipçisi olacaklarının sözünü verdiler.

Siyasi partilerimizin;  kıymetli ilçe başkanları ve değerli ilçe yöneticilerinin bu olumlu ve kararlı davranışlarından dolayı tüm Çiftçilerimiz adına siyasi partilerimize sonsuz teşekkürler ediyoruz.

Anamur-Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş  ve Anamur Çeltikçi mahalle  muhtarı Mustafa Aytugan, Anamur Bozdoğan mahalle muhtarı Mevlüt Yılmaz, Anamur Köprübaşı mahalle muhtarı Şahabettin Doğan, Anamur Kaşdişlen mahalle muhtarı İbrahim Erdem mahallelerin muhtarları katıldı.