Anamur Belediyesi, vatandaşı acılı gününde de yalnız bırakmıyor

Anamur Belediyesi, yakınlarını kaybeden aileleri acılı günlerinde de yalnız bırakmıyor. Yakınlarını kaybeden ailelere cenaze nakil, ulaşım ve konaklama hizmetleriyle destek olan Anamur Belediyesi, onların acılarına ortak oluyor.

Anamur Belediyesi, vatandaşı  acılı gününde de yalnız bırakmıyor
Bu içerik 416 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
Sosyal belediyecilik anlayışı ile insan odaklı hizmet veren Anamur Belediyesi, ilçede ve mahallelerinde ikamet eden vatandaşlara cenaze işlerinde büyük kolaylıklar sağlıyor; vatandaşların acılarını paylaşarak bir nebze de olsa hafifletmeye çalışıyor. 
Cenaze hizmetleri için 4 adet klimalı cenaze nakil aracı, 2 adet yıkama ve mork aracı bulunan Anamur Belediyesi; masa, sandalye, şemsiye, kapalı çadır ile ilçe sınırları içerisinde haftasonu da dahil 7 gün 24 saat hizmet veriyor.
Makine İkmal Sahasında bulunan ve Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı cenaze hizmetleri ekipleri, araç ve gereçleri 3 gün boyunca cenaze sahibi aileler ve yakınlarının hizmetine sunuluyor. Taziye hizmetinden faydalanmak isteyen aileler, Anamur Belediyesi Makine İkmal Sahası'na ait telefonları arayarak talepte bulunabiliyorlar.
Konuyla ilgili açıklama yapan Anamur Belediyesi Cenaze Defin İşleri Sorumlusu ve Anamur Belediyesi Din Görevlisi Yalçın Şahin, 'Anamur Belediyesi, insan ve vatandaş odaklı belediyecilik ilkesi gereği, ilçe sakinlerinin gündelik hayatını kolaylaştırmayı, her zaman halkın yanında olmayı ilke edinerek hizmet veriyor. Bu anlamda, belediye olarak zor günlerinde de acılı ailelerimizi yalnız bırakmıyor, yakınlarını kaybeden ailelerimize cenaze nakil hizmetinin yanı sıra, taziyelerini sunmak için gelen yakınlarına da mezarlığa kadar belediyemize ait otobüslerle ulaşım hizmeti sunuyoruz' dedi.
Taziye hizmetinin, belediye olarak en çok değer ve önem verdikleri hizmetlerden biri olduğunu vurgulayan Şahin, 'Anamur’un 56 mahallesinin tamamında, talep eden tüm vatandaşlarımıza bu hizmeti eksiksiz ve zamanında verebilmek için ekipmanlarımızı güçlendirdik ve ekip sayısını da arttırdık. Zor ve acılı günlerinde vatandaşlarımızın yanında olmak ve onların acısını paylaşmak en asli görevlerimizden birisidir' diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kullandığı traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti
Kullandığı traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti
Kaymakam Ünal, muhtarların mahalleleri için web sitesi kurmasını istedi
Kaymakam Ünal, muhtarların mahalleleri için web sitesi kurmasını istedi