Advert Advert Advert Advert Advert

17 Ekim Astsubaylar Günü Basın Açıklaması

Mevlana Mermi/ TEMAD Anamur Şube Başkanı Yaşar GEDİK 17 Ekim Astsubaylar günü basın açıklamasında bulundu.

17 Ekim Astsubaylar Günü Basın Açıklaması
17 Ekim Astsubaylar Günü Basın Açıklaması Muhabir
Bu içerik 1032 kez okundu.

 

Gedik Açıklamasın’da; “Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) 17 Ekim 1984 tarihinde, 2847 sayılı kanunla Kamu Yararına Çalışan Dernekler statüsünde kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapıp emekli olan Astsubaylar ve ailelerinin sosyal, kültürel ve hukuki ihtiyaçlarını karşılamak, askerlik mesleğine ilişkin ortak anılarını yaşatmak ve dayanışmalarını devam ettirmek amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

            Bundan 36 yıl önce kurulan TEMAD, her geçen gün daha da büyüyerek, ülke genelinde 96 şubesi ve 3 temsilcilik ile milletine ve devletine, gerektiğinde her türlü desteği veren bir MİLLİ GÜÇ haline gelmiştir.

            Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke ve İnkılapları ışığında yürüyerek, Emekli Astsubayların, ailelerinin ve toplumun örf ve adetleri ile insan haklarına saygılı, öncelikle mesleki konularımızın çözümüne katkı sağlamayı amaç edinmiştir.

            TEMAD, ülke genelinde yayılmış dinamik ve katılımcı teşkilat yapısı ile gönüllülük esasına dayalı karşılıksız bir hizmet anlayışını görev edinmiştir.

            Derneğimiz, Meslektaşlarımızın sorunları ile toplumsal konularda çözümler üretmeyi, kamu yararına çalışarak toplumsal faydayı ön planda tutmayı, siyasi partilerle ilişkileri tarafsız bir şekilde yürütmeyi ilke edinmiştir.

            Bu gün, gerektiğinde istihdam sağlayabilen, ulusal sorunlarda söz sahibi, toplumdaki saygınlığı ve üyeleri arasındaki güçlü bağı ile örnek alınan bir sivil toplum kuruluşu olmayı başarmıştır.

            Değerli Meslektaşlarım; Önceki yıllarda ilçemizde üyelerimiz ve ailelerinin geniş katılımlarıyla ve coşkuyla kutladığımız 17 Ekim Astsubaylar günümüzü, tüm dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 pandemisi nedeniyle bu yıl kutlayamayacak olup, gelecek yıllarda ulusça pandemiyi yenmiş olarak, çok daha geniş katılımlarla Türkiye genelinde ve ilçemizde kutlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

            Bu duygularla, Ülkemiz sınırları içinde ve dışında görev yapan, özellikle bölücü terör örgütleri ile mücadele eden kahraman meslektaşlarımıza başarılar diler, ebediyete intikal etmiş, başta ülkemizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere şehitlerimizi, gazilerimizi, kurucularımızı ve üyelerimizi rahmet ve şükranla anar, tüm üyelerimizin Astsubaylar Gününü kutlar ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve uzun ömürler dilerim” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alanya Sokağı Renkleniyor
Alanya Sokağı Renkleniyor
Bataklığa Saplanan Yaralı Eşek Ekiplerce Kurtarıldı
Bataklığa Saplanan Yaralı Eşek Ekiplerce Kurtarıldı