Advert Advert Advert Advert Advert

Şehidin İsmine, Mecliste CHP ve HDP’den Red Kararı

Betül Akkuş/ Mersin Akdeniz İlçesinde Meclis toplantısında CHP ve HDP skandal red kararı verdi.

Şehidin İsmine, Mecliste CHP ve HDP’den Red Kararı
Şehidin İsmine, Mecliste CHP ve HDP’den Red Kararı Muhabir
Bu içerik 2409 kez okundu.

 

Akdeniz Belediyesi Meclis toplantısında gündem maddesi olarak sunulan Özgür Çocuk Parkı’nın adının “Şehit Ramazan Bahşiş” olarak değiştirilmesi ile ilgili önergesi, Meclis toplantısında tartışmalara neden oldu. Önergenin komisyona havale edilmesi için oylamaya sunan Başkan Gültak’a CHP ve HDP’li üyeler önergenin direkt olarak oylanmasını istediler. Direkt oylamada 18’e 16 oy çokluğu ile CHP’li ve HDP’li üyelerce rededildi. Huzurkent Bahşiş Mahallesi’nde bulunan parkın ismi Şehit Ramazan Bahşiş olarak değiştirilemedi.

Oylamada sonucu tepki veren Akdeniz Belediye Başkan Gültak, “CHP ve HDP’li Meclis üyelerinin oyçokluğu ile Şehidimiz Ramazan Bahşiş’in isminin bir parka verilmesi reddedilmiştir” dedi.
Gültak; “Eğer iyi niyetli olsaydınız, bu önergenin komisyonlara sevk edilmesini isterdiniz. Siz, şehit adının parka verilmemesini talep ettiniz. Ortada yanlış anlaşılacak bir şey de yok. Bir şehit isminin bir parkımıza verilmesi, sizleri neden bu kadar rahatsız ediyor? Şehitlerimiz olmasaydı bizler de özgür olamazdık. Şehitlerimiz olmasaydı, Cumhuriyetimiz de bugün olmazdı. Halkımız, bu konuyla ilgili gereken değerlendirmeyi yapacaktır” şeklinde konuştu.

Ayrıca önergeyi sunan Tufan Nenni de CHP’li ve HDP’li meclis üyelerine seslenerek; “Şehidimizin isminin, ailesinin yaşadığı mahallede yer alan bu parkımızda yaşatılmasını istiyorduk. Ailesi ve arkadaşlarının talebi bu yöndeydi. Sizi ne rahatsız etti? Bunun hesabını vatandaşlarımıza vereceksiniz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alanya Sokağı Renkleniyor
Alanya Sokağı Renkleniyor
Bataklığa Saplanan Yaralı Eşek Ekiplerce Kurtarıldı
Bataklığa Saplanan Yaralı Eşek Ekiplerce Kurtarıldı