Advert

Anamurlu balıkçılar “Vira Bismillah” dedi

Akdeniz’de bugün av yasağının sona ermesi ile Anamurlu balıkçılar son hazırlıklarını tamamlayıp ‘Vira Bismillah’ dedi.

Anamurlu balıkçılar “Vira Bismillah” dedi
Anamurlu balıkçılar “Vira Bismillah” dedi Muhabir
Bu içerik 209 kez okundu.

HABER MERKEZİ/
Bu av sezonundan umutlu olan balıkçılar, “Karadeniz’de hamsi neyse, Akdeniz’de de sardalya o anlama geliyor” dedi.
Dün gece “Vira bismillah” diyen Akdenizli balıkçılar, sezonda en çok sardalyadan umutlu. Ağlarını ve teknelerini son kez kontrol eden balıkçılar, avlanmaya çıkacakları saati iple çekti.
Bu yıl verimli bir sezon geçirmeyi ümit eden balıkçılar, av yasağının sona ermesiyle farklı balıkların sofralardaki yerini alacağını belirtti. 
Anamurlu balıkçı Selahattin Ülker, hazırlıklarını tamamlayan teknelerin, kaptanları ve tayfalarıyla denize açılmak için geceyi iple çektiğini belirtti.
Sezonun verimli geçeceğini tahmin ettiğini belirten Ülker, “Teknelerimiz boyaları yapılıp, süslenerek denize süzülmeye hazır hale getirildi. Ağlarımız tek tek bakımdan geçirildi” dedi.
Akdeniz’de ağların en çok sardalyayla dolmasını beklediklerini vurgulayan Ülker, şöyle konuştu: “Diğer balıklar da var ama sardalya, Akdeniz balıkçısının vazgeçilmezi. Karadeniz’de hamsi neyse, Akdeniz’de de sardalya o anlama geliyor. İnşallah bu sene çok balık tutar ve değerinde satarız. İnşallah verilen emeklerin karşılığını alırız. Bu sezon balıklarımızın para edeceğini, yüzümüzün güleceğini tahmin ediyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kilo kaybı ve ağız kuruluğu varsa diyabet olabilirsiniz
Kilo kaybı ve ağız kuruluğu varsa diyabet olabilirsiniz
Çamları kesip limon fidanı diktiler
Çamları kesip limon fidanı diktiler