Advert

İl Başkanı Gölgeli'den birlik ve beraberlik çağrısı

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ülkücülere birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

İl Başkanı Gölgeli'den birlik ve beraberlik çağrısı
İl Başkanı Gölgeli'den birlik ve beraberlik çağrısı Muhabir
Bu içerik 262 kez okundu.

HABER MERKEZİ/

İl Başkanı Gölgeli’nin paylaşımı şu şekilde; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Başbuğ Atatürk der ki: "Birlik ve beraberlik, ölümden başka her şeyi yener. Beni seven arkadaşlarıma tavsiyem şudur: şahsınız için değil fakat mensup olduğunuz millet için el birliği ile çalışalım, çalışmaların en yükseği budur." Başbuğ Atatürk'ün de söylediği gibi; kutlu bir davaya gönül verenler, bir milletin yükünü omuzlayanlar, Hakk'ın yoluna kurban olabilmek için yola çıkanlar için birlik olmaktan başka bir alternatif yoktur. Sırt sırta vermiş imanlı bir ordunun yenilmesi imkansızdır.
İmanlı bir nesli uçuruma sürüklenmekten kurtaran Başbuğ Türkeş, "Kadife eldiven içinde demir yumruk olun." diyerek; Ülkücü kardeşlik hukukunun önemini vurgulamış, bir ve beraber olmanın her güçlüğü yeneceğini söylemiştir. Başka bir çıkış yolu yoktur, olmayacaktır. Ülkücü Hareket; üzerine oynanan tüm oyunları, atılan kirli iftiraları omuz omuza aşmış, parçalamış, yok etmiştir. Bizi biz yapan en büyük gücümüz budur. Ülkücü, Ülkücü'nün öz kardeşidir. "Ben" kelimesinin "BİZ" olduğu, "Yaptım" eyleminin "YAPTIK" diyerek söylendiği yerdir.
İdam sehpalarına omuz omuza yürüyen Halil Esendağ ve Selçuk Duracık; asırlar sonra bile ders çıkarmamız gereken, örnek alınacak şahsiyetlerdir. Fakülte yollarında vurulup yere düşen, son nefesini Ülküdaşının kollarında veren bir neslin en büyük mirası Ülküdaşlık hukukudur. Bilinmelidir ki; şahsi hiçbir kırgınlık, küskünlük, hırs gibi terimlerim Ülkücü Hareketle alakası yoktur. Bizim davamızda, sevdamızda, inancımızda her Ülkücü değerlidir. Her Ülküdaşımız, başımızın tacıdır. Ayrıştırıcı, ötekileştirici her unsura karşı tavrımız net olacaktır.
İdamları, katliamları, işkenceleri ve barajları omuz omuza aşarak gelen kutlu davamız; bundan sonra da aynı inanç ve azimle, yüksek kararlılık içerisinde yoluna devam edecek, başarıları perçinleyecek, ulaşılması imkansız diye söylenen tüm burçlara Üç Hilal'i dikecektir. Yolumuzdan döndürmeye çalışanların, aramıza fitne ve fesat tohumu ekmek için fırsat kollayanların, ayrıştırıcı - ötekileştirici - küstürücü söylemlerle hareket edenlerin üzerine balyoz gibi ineceğiz. Canımız pahasına da olsa; bu bayrağı lekeletmeyeceğiz, yere düşürmeyeceğiz.
Sözlerime son verirken; her bir Ülküdaşımı ayrı ayrı selamlıyorum, hasretle kucaklıyorum. Yüce Allah, kalplerimizdeki Ülkücü kardeşlik hukukunu daim eylesin. Birliğimizi, beraberliğimizi kıyamete dek var eylesin.
Türk Milliyetçileri yaşasın, Ülkücü Hareket var olsun...”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobilin çarptığı Suriyeli genç kız hayatını kaybetti
Otomobilin çarptığı Suriyeli genç kız hayatını kaybetti
Başkanı Demirtaş’tan ‘nükleer faydalıdır’ iddiasına yalanlama
Başkanı Demirtaş’tan ‘nükleer faydalıdır’ iddiasına yalanlama