Anamur Belediyesinden Sosyal Belediyecilik Örneği

Mevlana Mermi/ Anamur Belediye Başkanlığı yapılan çalışmalar sonrası elde ettikleri avokado fidanlarını belirli noktalarda ekmeye başladı. Ekilen fidanlardan elde edilecek gelir ile Anamurlu ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulunacak.

Anamur Belediyesinden Sosyal Belediyecilik Örneği
Anamur Belediyesinden Sosyal Belediyecilik Örneği Muhabir
Bu içerik 2737 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 

 

 

Başkan Kılınç ve ekibi yaptıkları çalışmalar ile Anamur’un birçok noktasında ağaçlandırma çalışması gerçekleştirdi. Kılınç, “Daha yeşil Anamur için” diyerek yaklaşık olarak 10 bin fidan dikimi yapıldığını belirtti.

Ören yolu üzerinde yapılmış olan 3000 metrekarelik alanda  tam olarak 100 adet avokado fidanı bulunduğunu belirten Kılınç, 3 yıl sonra öğrencilere yardım yapılabileceğini dile getirdi.

Sosyal Belediyecilik örneği sergileyen Kılınç, açıklamada; “Tabi geldiğimiz günden bugüne kadar önceliklerimizden birisi Anamur’u yeşillendirmekti, ama bunun yanında tabi bugünkü yaptığımız bu ağaç ekimi konusu biraz daha hem yeşillendirme hem de bunun yanında meyvesini yarın 4 senede diyorlar ama 3 senede vermeye başlayan avokadomuzu bugün Anamur Belediyesi avokado bahçesine inşallah 100 tane ağacımızı ekmiş bulunmaktayız. 3 sene sonra inşallah bundan aldığımız meyvelerimizin parasını üniversitede okuyan veya ihtiyacı olan öğrencilerimize inşallah yardım noktasında şimdiden hazırlığımızı yaptık hayırlı olsun diyoruz.

Tabi bunu teşvik etmek için yaptık hem hayırsever insanlarımızın gençlerimize yardım noktasında bunu bir örnek olsun diye düşünüyorum hayırlı olsun diyorum hem belediyemize hem yarın bu işten yararlanacak çocuklarımıza şimdiden hayırlı olsun diyorum. Anamur’daki okuma oranı çok yüksektir ihtiyaçlı gençlerimizin ihtiyaçlarının hiç olmazsa bir nebzesini gidermek noktasında bu bahçemizi oluşturmuş bulunmaktayız. Ve ben sürekli şunu teşvik etmekteyim nedir çevremizi yeşillendirirken bununda yarın meyvesinden istifade etme konusunda yeşillendirelim diyoruz.

 

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Avokado gibi olsun yine belediyemizin tabi “Avokado çekirdeğini getir fidesini götür” noktasında bir projemiz var. O projemizi de tabi devam edeceğiz çünkü ektik avokado da çekirdekleri çekirdeklerimiz çıktı inşallah aşısından sonra vatandaşımıza ücretsiz dağıtacağız. Yine zeytin hadisesini ücretsiz dağıtmayı düşünüyoruz bunun yanında tabi ceviz fidesi ve badem fidesini halkımıza ücretsiz dağıtmak istiyoruz. Yani nedir hiç olmazsa her evin önünde iki tane ceviz ağacı olsun, iki tane badem ağacı olsun, iki tane avokado ağacı olsun hiç olmazsa dediğimiz gibi evinin önündekini kendi ihtiyacını gidersin noktasında düşünüyoruz. Bizde bugünkü hem yeşillendirelim hem de 10 bin civarında ağaç ektik yeşillendirme noktasında bunu da tekrar söylüyorum çocuklarımızın yarın ihtiyaçlarını giderme konusunda çok büyük katkı sunacağına inanıyorum.

Çekirdek getiren insanlarımız var ama tam yeterli mi desek tam yeterli değil biraz daha sizin aracılığınız ile duyurmak istiyorum. Yani nedir lütfen avokadoyu tüketen insanlarımıza diyorum ki çekirdeğini biriktirin ve bize getirin bu çünkü fide olarak size geri dönecek diyorum.

 

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bakacağız şimdi, yani olaya şöyle bakıyoruz tabii ki bu işle ilgili arkadaşlarımız var bu konuda ki tüm gelirlerini ihtiyaçlı gençlerimize dağıtacağız. Yani buradan aldığımızı ayrı bir fon oluşturacağız tabi belediye burs veremiyor ama yardım noktasında düşünüyoruz yani bugünlerde sıkça gelmekte diyorki vatandaş benim çocuğumun kırtasiye gideri veya bunun benzeri okul giderimiz giyim noktasında olsun, kitap/defter noktasında olsun ihtiyacım var diyor bizde bunu belediyeden kimseyi geri döndürmüyoruz. Gelen insanlarımızı ihtiyaçlı insanlarımıza yardımcı oluyoruz ama bu daha değişik olacak ben  bunu hem örnek olma açısından hayırsever insanlarımızın her biri birer ikişer çocuk okutsunlar, Anamur’daki insanlarımızın gelir seviyesi yüksek lütfen ihtiyaçlı insanlarımıza yardımcı olsunlar çünkü Anamur’umuzun insanı çok zeki ve Anamur’da okuma oranı çok yüksek bunu teşvik edelim noktasında da düşünüyorum. Belediye mutlaka bir katkı sunacak ama hayırsever insanlarımız bu noktada gençlerimize sahip çıksın diyorum.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Kılınç Bahçede kendisi de bir fidan dikti. Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler ve diğer gazetecilerde avokado fidan dikimi yaptı.

 

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kariyer Merkezi, ekonomist Emre Alkin’i İş Dünyası İle Buluşturdu
Kariyer Merkezi, ekonomist Emre Alkin’i İş Dünyası İle Buluşturdu
Silifke-Mut Karayolu Onarılarak Yeniden Trafiğe Açıldı
Silifke-Mut Karayolu Onarılarak Yeniden Trafiğe Açıldı