Kaymakam Başaran Erasmus Projeleriyle İlgili Brifing Aldı

Mevlana MERMİ/ Anamur Kaymakamı Nuri Başaran, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu ve Anamur Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ilçede yürütülen Erasmus+ ve etwinning projeleri brfingi aldı.

Kaymakam Başaran Erasmus Projeleriyle İlgili Brifing Aldı
Kaymakam Başaran Erasmus Projeleriyle İlgili Brifing Aldı Muhabir
Bu içerik 900 kez okundu.

 

Anamur Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıya proje okul müdürleri ve proje sorumluları katılarak prejelerini anlattılar. 2003 yılında Türkiye’de Avrupa Birliği Erasmus Prejelerine katılarak 2009 yılında Anamur’da ilk proje yürütülmeye başlanmıştır. Buna bağlı olarak öncelikle okullarda yürütülen projeler Milli Eğitim Müdürlüğünce kurulan birim ile hem okullarda hem de Milli Eğitim bünyesinde birçok proje hayata geçirildi.

Anamur’da 2017 – 2020 yılları arasında 8 proje yürütülmekte olup bunların 1 tanesi KA219 – Okul Ortaklıkları Projesi, 7 tanesi KA229 - Okul Ortaklıkları projesi. 2020 – 2022 yılları arasında 11 proje yürütülecek olup 2 tanesi KA201 – Stratejik Ortaklıklar, 7 tanesi KA229 – Okul Ortaklıkları, 1 tanesi KA204 – Yetişkin Eğitimi Projesi, 1 tanesi KA102 - Mesleki Eğitim Öğrenci Staj Projesi olarak geçmektedir.

2017 – 2020 yılları arasında toplam 111 öğretmen ve 150 öğrenci erasmus ile eğitim görüp yurt dışı imkanları alırken 2020 – 2022 yılları arasında 122 öğretmen ve 160 öğrenci çalışmalarda yer alacaktır.

Yapılan ve yapılacak olan tüm bu projelerde pandemi öncesinde online olarak gerçekleştirilen dersler pandemi süreci içerisinde de hiç zorluk yaşamadan eğitimler devam ettirilmiş olup öğrenci ve öğretmenlerin iletişim kopukluğu yaşamamasına olanak sağlamıştır. Ayrıca bu projeler sayesinde yurt dışı eğitimlerle öğrenci ve öğretmenlerin Avrupa kültürlerini tanımaları ve kendi kültürlerimizi tanıtma oldukça önem arz etmektedir.

Kaymakam Başaran toplantı içerisinde konuşmasında; “Projeler daima geliştirici nitelik taşımakla beraber bizleri ileri görüşler ile hayal gücümüzü de güçlendirmektedir. Ayrıca dil konusunda da katkı sağladığı için bu tarz projeleri daima desteklemekteyiz. Pandemi süreciyle birlikte ortaya çıkan yeni ihtiyaçlar doğrultusunda, eğitim-öğretim hizmetleri için geçerli olan alanlarda, öğrencilerin bilişsel, duygusal, psikomotor ve psikososyal  gelişimlerini destekleyici, sosyal öğrenme eksikliğini giderecek projelerin hazırlanması konusunda tüm eğitimcileri teşvik ediyoruz ve destekliyoruz” diyerek öğretmen ve öğrenciler başarılar diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kariyer Merkezi, ekonomist Emre Alkin’i İş Dünyası İle Buluşturdu
Kariyer Merkezi, ekonomist Emre Alkin’i İş Dünyası İle Buluşturdu
Silifke-Mut Karayolu Onarılarak Yeniden Trafiğe Açıldı
Silifke-Mut Karayolu Onarılarak Yeniden Trafiğe Açıldı