Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

KPSS Sınavı Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Gerçekleştirildi

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı başladı. 2 oturum şeklinde gerçekleşecek sınavda ilk oturum saat 10.15’te başladı.

KPSS Sınavı Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Gerçekleştirildi
KPSS Sınavı Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Gerçekleştirildi Muhabir
Bu içerik 323 kez okundu.

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları bugün saat 10.15 itibariyle başladı. Sınava İstanbul Üniversitesi'nde girecek olan adaylar erken saatlerde okul önüne gelmeye başladı.

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında adayların sınavın yapılacağı binaya girişi yapmadan önce ateşlerinin ölçüldüğü ve maske dağıtıldığı gözlendi.

Adaylardan kimileri annesi ve babasıyla gelirken, kimisi ise eşi ve çocuklarıyla sınav heyecanını yaşadı. Sınav saatinin yaklaşmasıyla okul önünde yaşanan kalabalık da arttı.

 

Sınava girecek adaylardan Vedat Alkan heyecanlı olduğunu söyleyerek “İyi hazırlandık 3 yıldır atanmayı bekliyoruz. Matematik, Türkçe, Vatandaşlık, Tarih ve güncel konulardan sorular var inşallah yaparız” dedi.

Bir başka aday Serkan Akıllı ise, “İster istemez sınav heyecanım var. Öğretmen olmak istiyorum. İnşallah sınavdan çıkıp tercihlerimizi yapacağımız ana geçeriz” şeklinde konuştu.

Oğlu sınava girecek olan Şeref Mesci ise, “Biraz heyecan var bende de tabi. Ben de öğrencilik zamanımı hatırlıyorum. İnşallah istedikleri yere ulaşırlar. Çok çalıştı oğlum” dedi.

KPSS sınavı korona virüs tedbirleri ile başladı

Binlerce kişinin memur olmak için girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS), Kayseri'de de korona virüs tedbirleri ile başladı.

Türkiye'de binlerce kişinin memur olmak için beklediği KPSS sınavı, korona virüs önlemleri ile başladı. Kayseri'de sınava giren adaylara girişte maske ve dezenfektan dağıtılarak, sosyal mesafe kuralına uygun sıra halinde sınav salonlarına alınırken, aday yakınlarının da kapılarda heyecanlı bekleyişi gözden kaçmadı.

Sınava giren Matematik bölümü mezunu Enes Furkan isimli vatandaş, “Sınava ilk girişim. Şu an herhangi bir heyecan hissetmiyorum, kendimi denemek için giriyorum sınava. Seneye için daha fazla hazırlanmayı düşünüyorum. Sınava girecek olan herkese başarılar diliyorum, herkes bu sınavdan istediğini alır umarım” dedi.

kaynak:iha

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayıp Genç Tarlada Ölü Bulundu
Kayıp Genç Tarlada Ölü Bulundu
Mut Elması Hindistan'a İhraç Ediliyor
Mut Elması Hindistan'a İhraç Ediliyor