Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

Turizmin Değerleri Anamur’da Konuşuldu

Mevlana MERMİ/ Çukurova Kalkınma Ajansı’nın Ünlüselek Hotel’de düzenlediği Anamur – Bozyazı – Aydıncık Alt Bölge Destinasyon Çalıştayı’nda üç ilçenin hem dış hem de iç turizmini canlandırılması için proje ve öneriler sunumu yapıldı. Çalıştaya Bozyazı Kaymakamı hem Aydıncık hem de Anamur Kaymakamı ve kaleti ile katılım sağladı. Ayrıca Mersin İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri, Mersin Büyükşehir B.B., Bozyazı B.B., Anamur B.B., Aydıncık B.B., Mersin Yatırım İzleme Ve Koordinasyon Başkanlığı, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, Anamur Müze Müdürlüğü, Mersin Kent Konseyi, Tursab Bölgesi Yürütme Kurulu, Silifke Müze Müdürü, Anemurium Kazı Başkanlığı, Mertid - Mersün Turizm İşletmecileri Derneği, Çukurova Turidtik Otelciler Ve İşletmeciler Birliği, Havacılık Extrem Spor Kulübü Derneği, Anamur Turizm Ve Kültür Derneği katılım sağladı.

Turizmin Değerleri Anamur’da Konuşuldu
Turizmin Değerleri Anamur’da Konuşuldu Muhabir
Bu içerik 259 kez okundu.

 

Düzenlenen çalıştayda konuşmasını yapan Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altınsoy; “Anamur – Bozyazı – Aydıncık bölgesi hem doğal hem de kültürel anlamda zengin üç ilçemiz. Yapılacak olan proje ve çalışmalar bu bölgenin kalkınmasında daha iyi bir seviyeye taşıyacaktır” dedi.

Yapılan çalıştayda Anamur – Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinin doğal, kültürel ve mimari olarak turizme elverişli ve turizme kazandırılabilinir oluşumların tanıtımları yapıldı. Bu bölgelerde yapılabilecek çalışmalar ve projeler dile getirildi.

Sunumda konuşan Çukurova Kalkınma Ajansı Turizm Değerlendirmecisi; “Üç ilçemizin de kendi içerisinde önemli değerler kapsamakta. Lakin Beyaz yakalı dediğimiz İstanbul, Ankara ve İzmir’de ki bir vatandaşın bu bölgede tatil yapması için sadece Anamur ile sınırlandırılmaması gerekmektedir. Yapılacak olan ve gerçekleştirilmesi gereken projelerde bu çapta hazırlanmalı. Örneğin Astım mağarası ile Gilindire Mağrası bir tutulmalı fakat şunun ayrımı da iyi yapılmalı. Astım Mağrası çevre ve alt yapı düzenlemesi ile Aydıncık Aynalıgöl yani Gilindire Mağrasının çevre ve alt yapı düzenlemesi farklı olmalı. Çünkü tanıtım ve reklamlar da objektif bakılarak değerlendirmesi farklılıştırılmalıdır” dedi.

Çalıştay ile yapılan değerlendirmeler sonrasında önermelerde bulunuldu. Ortak önerme Turizme açık yahut turizmi çekecek unsurlarda geniş çaplı bir çevre ve alt yapı çalışması yapılması gerekmektedir. Ayrıca Kurum veya kuruluşlara verilerek düzenli olarak bakım ve hizmet sunumu yapılması amaçlanmalıdır. Bir diğer unsur ise hediyelik eşya, tanıtım reklam broşürleri, dizi film çekimleri ve en önemlisi sosyal medya – web site tanıtımları yapılması ile üç ilçenin turizm tarafından geliri diğer yıllara göre daha fazla olabileceği vurgulandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Gültak'ın Eşi, Bayramda Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
Başkan Gültak'ın Eşi, Bayramda Şehit Ailelerini Ziyaret Etti
Romanlar Gençlik Kampında Buluştu
Romanlar Gençlik Kampında Buluştu