Advert
Advert Advert Advert Advert Advert

Canova: “Mesele farkındalıklarımızla birbirimizi sarıp kucaklayabilmekte”

Mevlana MERMİ/ Türkiye’de kadın nüfusu 2020 yılı verilerine göre 41 milyon 433 bin 861 kişi olduğunu gösteriyor. Erkeler de ise bu rakam kadınlardan o kadar fazla değil. Sadece 41 Milyon 721 bin 136 kişi. Hala bu farkın nasıl anlaşıldığına ilişkin anlamsızlıklar yükleyenler var ve kadın erkek arasında bir fark koymak maksadı ile ülkemizde cinayetler yaşanılıyor.

Canova: “Mesele farkındalıklarımızla birbirimizi sarıp kucaklayabilmekte”
Canova: “Mesele farkındalıklarımızla birbirimizi sarıp kucaklayabilmekte” Muhabir
Bu içerik 566 kez okundu.

 

Kadın cinayetleri, istismarları ülkemizde artış göstermiş durumda. 2019 açıklamalarına göre kadın cinayetleri 299 olarak gösterildi. Bunun yüzde 72,8’i evde işlenen suç ve faillerin yüzde 95’i eş, partner ya da akrabası olduğu belirtildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Duygu Canova, sosyal medyasında şu fotoğrafın altına kelimelerle güzel bir anlam çıkarmış. Diyor ki Canova; “Fark eder mi giysilerimizin alı moru mavisi beyazı… Fark eder mi yürek için acının ağrısı, mutluluğun coşkusu… Fark eder mi aynı gökkube altında sevgi türkülerini başka dilde söylemek.. Dil söyleyip kulak işitse de bir çift gülen göz anlatır kalpten geleni… Aynı acıya ağlayıp aynı mutluluğa gülebildiğimizi.. Mesele farklılıklarımızla birbirimizi sarıp kucaklayabilmekte.. Mesele özü görebilmekte…” Canova kendisinin de bir kadın olduğunu her seferin de bunu vurgulayarak ülkemizde yaşanılan kadın cinayetlerine farkındalığını göstermekte. Duygu Canova mensubu olduğu medyada da bunu en güzel kelimeler ile dile getirerek yaşanılan ve bir daha yaşanılmasını istemediği kadın cinayetlerine dikkat çekti. Canova birçok kadının aslında ne kadar güçlü bir yapısı olduğunu fakat yaşanılan bazı olayların bu durumu çevreye yansıtmadığını ve üzücü olaylar ile karşı karşıya kaldıklarını dile getirmekte. Paylaşımı ile birlikte kadın erkek arasında hiçbir farkın olmadığını betimleyerek daima kadınların eşit oldukları konusunda savunucusu olduğunu anlatmakta. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyesinin ‘Komik Gazino’ Gösterisiyle Sahil Şenlendi
Büyükşehir Belediyesinin ‘Komik Gazino’ Gösterisiyle Sahil Şenlendi
Mut'ta Antep Fıstığı Hasadına Başlandı
Mut'ta Antep Fıstığı Hasadına Başlandı